Už dlouho jsem neměl takhle stažený zadek, řekl k plavání na ME v terénním triatlonu Kubíček

17.07.2012 -
Český triatlonista Jan Kubíček nechyběl na víkendovém evropském šampionátu v terénním triatlonu v nizozemském Haagu a v náročných podmínkách nakonec vybojoval sedmé místo. Po závodě přiznal, že toto mistrovství bylo jiného rázu než jeho oblíbená Xterra, ale vše bral jako dobrou zkušenost a motivaci.

 „Písek, déšť, vítr, vlny a zase písek,“ tak odpověděl Jan Kubíček na otázku, jak by charakterizoval mistrovství Evropy v terénním triatlonu v Haagu a jedním dechem s úsměvem dodal: „Někdo by mohl říci, že si Nizozemci udělali domácí šampionát s mezinárodní účastí.“

Poté se pustil do hodnocení závodu a stejně jako Helena Erbenová, která se stala mistryní Evropy, mluvil především o hodně náročném plavání. „Podmínky byly fakt hodně specifické a jak vidno, těžký závod se dá udělat i na rovině. Z dvouokruhového plavání kvůli vlnám zbyl jen jeden dlouhý, což nebylo oproti juniorům tak hrozné, ti si vytrpěli.  Vlny jak na Paia Beach na Havaji, ale i to se dalo nakonec přežít. I když už dlouho jsem neměl tak stažený zadek,“ popisoval Kubíček.

„Zuby nehty jsem se udržel v dobré skupince s výhledem na kolo. To byly tři okruhy po pláži a jediným technickým prvkem byl sjezd schodů. Dvě kola jsem se držel pozdějšího vítěze Del Morallese, ale jedno zaváhání v písku mě stálo hodně. Po odpojení z háku a už jsem jel za svý,“ řekl k cyklistické části.

„A běžecká devítka v písku už pro mě posun v pořadí nepřinesla, přesto 7. místo beru. Na víc nebylo. Závody pod ITU hlavičkou jsou trochu jiného rázu než Xterra, ale každý má něco. Pro mě osobně je to dobrá zkušenost a motivace,“ uzavřel Kubíček, který letos v Ostrově vybojoval titul mistra republiky Xterra.

Hodnocení:
Přečteno 605x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková