Vlny, proudy, vítr a písek! Byl to boj o přežití, ale jsem šťastná, radovala se mistryně Evropy v terénním triatlonu Erbenová

16.07.2012 -
Česká triatlonistka Helena Erbenová se v sobotu v nizozemském Haagu stala mistryní Evropy v terénním triatlonu. V náročném a těžkém závodě, kdy zejména plavecká část byla bojem o přežití, Erbenová precizně zvládla cyklistiku i závěrečný běh a nakonec zvítězila o více než dvě minuty.

„Plavání naštěstí kvůli vlnám a silnému proudu zkrátili na jedno kolo, ale i tak to byl pro mě víceméně boj o přežití. Vylezla jsem se ztrátou téměř tři minuty na nejlepší plavkyni, kterou byla Hanka Kolářová,“ řekla česká šampionka k úvodní disciplíně.

Bývalá reprezentantka v běhu na lyžích, která se stala mistryní světa i Evropy v zimním triatlonu a vloni se na mistrovství světa Xterra na Havaji zaskvěla třetím místem, zabojovala v cyklistické části i v běhu.

„Na kole jsem se postupně propracovala na druhé místo a při průjezdu do třetího kola jsem jela s Carinou Wasleovou na čele. Společně jsme dojeli do cíle cyklistiky. Podařilo se mi rychleji přezout, a pak už můj náskok narůstal. Nejdříve pozvolna, ale nakonec to bylo více jak dvě minuty,“ radovala se Erbenová, která celkově hodnotila závod jako velice náročný.

„Bylo to hodně těžké. Vlny a proud při plavání, silný vítr a písek na kole a to samé i v běhu. Jsem šťastná, že se mi podařilo ke dvěma zimním titulům přidat ještě tento,“ uzavřela česká šampionka.

Hodnocení:
Přečteno 388x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková