Havajská kvalifikace Xterry se stěhuje do Prachatic

28.11.2011 -
Srnčí pečínka se šípkovou omáčkou a pár mázů piva, za zády praskající polena v krbu. K tomu vzpomínky na uplynulou sezonu a plány na tu příští. Ve velmi příjemném prostředí restaurace U staré myslivny na Konopišti, kde se taky nedávno závodilo, vyhlásila Xterra výsledky letošního českého poháru.

 A taky mezinárodně nejúspěšnější sezony desetileté historie. Jen zopakujme: Helena Erbenová získala první elite medaili na mistrovství světa na Havaji, kde taky Honza Kubíček poprvé pronikl do elitní desítky (9.). K tomu už tradiční medaile veteránů – zlato Jardy Balatky a bronz Jirky Kokeše. A ještě evropský bronzový double Karla Zadáka – z ME ETU i ME Xterra. Žádná famílie velké triatlonové rodiny nebyla letos v Česku lepší.


 A co bude dál? Nejzásadnější informací je přesun havajské kvalifikace po dvou letech ze Špindlu do Prachatic – termín polovina srpna zůstává. „Špindl nám nevyšel nijak vstříc, jdeme do mého rodného města. Tam si každý zazávodí pořádně a můžeme přilákat ještě i Rakušany a Němce,“ vysvětlil Michal Piloušek, šéf závodů. „Tamější tratě se mi opravdu líbí. Tvrdé, ale spravedlivé,“ dodal Honza Kubíček, letošní domácí král spolu s Ivanou Loubkovou.

 Česká tour bude mít šest až sedm závodů. Po letech vypadne Hradec Králové, zato přibydou nováčci z krušnohorských Klínů, jedná se s tradiční tri-baštou, Lázněmi Bělohrad. Všude budou plnohodnotné dětské závody. A ústy sportovního ředitele Tomáše Petra přislíbil další podporu i svaz. „Nepodařilo se nám to letos ještě sladit. Určitě ale nechceme dělat jiné pořadí v českém pořadí a Xterra tour, závody se budou počítat stejně,“ prohlásil.

 

TN

Hodnocení:
Přečteno 614x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka