Havajská kvalifikace Xterry se stěhuje do Prachatic

28.11.2011 -
Srnčí pečínka se šípkovou omáčkou a pár mázů piva, za zády praskající polena v krbu. K tomu vzpomínky na uplynulou sezonu a plány na tu příští. Ve velmi příjemném prostředí restaurace U staré myslivny na Konopišti, kde se taky nedávno závodilo, vyhlásila Xterra výsledky letošního českého poháru.

 A taky mezinárodně nejúspěšnější sezony desetileté historie. Jen zopakujme: Helena Erbenová získala první elite medaili na mistrovství světa na Havaji, kde taky Honza Kubíček poprvé pronikl do elitní desítky (9.). K tomu už tradiční medaile veteránů – zlato Jardy Balatky a bronz Jirky Kokeše. A ještě evropský bronzový double Karla Zadáka – z ME ETU i ME Xterra. Žádná famílie velké triatlonové rodiny nebyla letos v Česku lepší.


 A co bude dál? Nejzásadnější informací je přesun havajské kvalifikace po dvou letech ze Špindlu do Prachatic – termín polovina srpna zůstává. „Špindl nám nevyšel nijak vstříc, jdeme do mého rodného města. Tam si každý zazávodí pořádně a můžeme přilákat ještě i Rakušany a Němce,“ vysvětlil Michal Piloušek, šéf závodů. „Tamější tratě se mi opravdu líbí. Tvrdé, ale spravedlivé,“ dodal Honza Kubíček, letošní domácí král spolu s Ivanou Loubkovou.

 Česká tour bude mít šest až sedm závodů. Po letech vypadne Hradec Králové, zato přibydou nováčci z krušnohorských Klínů, jedná se s tradiční tri-baštou, Lázněmi Bělohrad. Všude budou plnohodnotné dětské závody. A ústy sportovního ředitele Tomáše Petra přislíbil další podporu i svaz. „Nepodařilo se nám to letos ještě sladit. Určitě ale nechceme dělat jiné pořadí v českém pořadí a Xterra tour, závody se budou počítat stejně,“ prohlásil.

 

TN

Hodnocení:
Přečteno 614x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu