Mácháčský pohodář má za sebou úspěšný třetí ročník

14.09.2011 -
Jeden z posledních triatlonů sezóny se konal již třetím rokem na Máchově jezeře. Více o pohodáři se dozvíte z pera pořadatele.

Voda jezera Máchova jak zrcadlo jest, slunce pomalu zapadá za obzor, ticho, klid a to znamená jen jediné, že sportovně-kulturní víkend Mácháčský Pohodář je právě u konce. A že to byl víkend dlouhý a nabitý.

            Vše začalo již v páteční podvečer, kdy dorazili první závodníci a závodnice. Byl to večer pohodový a pro jeho zpestření jako kulisa k zábavě probíhala velkoplošná projekce extrémních filmů.

            V sobotu čekal Pohodáře hlavní nápor, kdy během jednoho dne odstartovaly tři triatlony. Jako první se v jedenáct hodin postavili na startovní čáru žákovské kategorie a to v nemalém počtu 32 závodníků. V předžácích si s tratí 100m plavání,4km kolo a 1,5km běh nejrychleji poradil Matěj Burian a ve stejné dívčí kategorii to byla Káča Matošková. Na stejných tratích bojovali i mladší žáci, kde zvítězil Michal Vích. Starší žáci už dostali trošku přidáno na objemech (0,3-8-3), s nimiž se nejlépe vypořádal Lukáš Novák, který vyhrál svou kategorii, ve starších žákyních pak zvítězila Kotešovcová Anna.

            Čas neúprosně běžel dál a blížila se hodina čtrnáctá, stěžejní to hodina celého víkendu. Depo praskalo ve švech a na pláži se sešlo 172 pohodářů, nevídaná to podívaná! Po startovním výstřelu, či spíše výkřiku, pro některé závodníky pohoda na chvilku skončila, to když bojovali v plaveckém zápasu o místo nad hladinou, ale všem se boj podařil a i z vody vylezlo všech 172 závodníků, což pořadatele velice potěšilo. Jako první se po 500m z klidných vod jezera vynořil Tomáš Řenč následovaný Jardou Bryndou a po chvíli už z vody lezl dlouhý had neoprénů a dresů i polonahých těl. Na kole čekal závodníky zvlněný terén, trocha písku, tři okruhy a 15 kilometrů. V borových hájích to nejlépe sedlo Pavlu Jindrovi a Davidu Jandovi, kteří diktovali tempo a do depa přijížděli s velkým náskokem. To ovšem netrápilo ty, co si jeli pěkně na pohodu a závod si vychutnávali nehledě na náskok či čas, hlavní bylo dojet ve zdraví a spokojenosti a o tom Pohodář je. Na pěti kilometrovém běhu nakopl vrtule o něco rychleji Pavel Jindra a do cíle doběhl jako první, pořadatelé stačili napočítat jen do devatenácti a hned tu byl David Janda. Poté časomíra chvilku běžela, než se zastavila po doběhu třetího borce Michala Kohoutka. V nabitém ženském poli, ve kterém startovalo 26 závodnic, si nejlépe vedla Káča Loubková následovaná Markétou Roubalovou a třetí flek uzmula vždy usměvavá Lenka Fanturová. V následující hodině se drtivé většině závodníků podařilo doběhnout do cíle.

            A čas opět běžel a na startovní lajnu se shromáždili největší bojovníci ze všech – benjamínci. Ti starší se za pomoci Tomáše Slavaty a nadačního fondu Albert nebojácně pustili na mini triatlon, který spočíval v běhu vodou, krátké jízdě na kole Author a běhu. Souboje to byly urputné a smích střídal pláč. Ti úplně nejmenší si to pak rozdali na běžecké překážkové trati.

            Následovala kulturní část Pohodáře. Hospoda se naplnila a hučelo to jako ve včelíně. V půl deváté to bubeník kapely Superhero Killers odklepal a začala nevídaná zábava. Netrvalo dlouho a na parketu se v šílených tanečních kreacích svíjel nejeden triatlonista a triatlonistka. Hrálo se a hrálo, k tomu povídalo a pilo. V půl jedné ráno pískot a potlesk běsnícího davu nabíral na intenzitě, to když kapela hrála poslední tři songy. Nikomu se spát nechtělo a tak se pokračovalo až do pozdních ranních hodin.

            Člověk ani nezamhouřil oči a už tu byla neděle a světová premiéra v Orientačním triatlonu. Na start se odvážilo 12 triatlonových orientačních průkopníku a ty o půl dvanácté začali psát dějiny a historii. Po počátečních obavách z mapy nakonec všichni dorazili do cíle, takže nikdo nemusel být hledán po zdejších lesích. S nadsázkou lze říci, že máme první Mistry a Mistryně světa v Orientačním triatlonu:)

            Uctivá poklona a velké díky všem, kteří nás potěšili svou návštěvou a účastí na 3. ročníku Mácháčského Pohodáře. Už teď se těšíme na další ročník!

            

Hodnocení:

Galerie

  

Přečteno 699x

Komentáře

Pochvala Reagovat
Dekuji Reagovat
Mávání Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu