Terénní triatlon Xterra slaví českou 10! Ve Špindlu podruhé zavoní Havaj

10.08.2011 -
Jako nejprestižnější triatlon sezony na českém území oslaví v sobotu desáté narozeniny Krinner Xterra Czech. Závod v terénním triatlonu je znovu kvalifikací na mistrovství světa na Maui a součástí European tour jako její nejstarší podnik, samozřejmě i pátým závodem Czech tour.

Nabízí největší prize-money celkem 162 000 Kč. Přiveze i největší hvězdy v čele s vedoucím mužem americké série Sethem Wealingem, dvakrát bronzovým z mistrovství světa akademiků v olympijském triatlonu, a zejména úřadující mistryní světa Shonny Vanlandinghamovou.

Kromě úspěchů v Xteře, které se věnuje posledních pět let, je tahle 42letá dáma, bývalá profesionální basketbalistka, reprezentantka USA v házené a členka profistáje Luna Chix, nejúspěšnější ženou nejprestižnější americké bikové série Norba (5 výher v sérii, 15 jednotlivvých závodů). Navíc pečuje o vlastní kávovou farmu a značku na havajském Big Islandu…

„Jsme rádi, že se nám podařilo udržet úroveň a prestiž našeho závodu. Ve stále stoupající konkurenci podobných vytrvalostních podniků a také obtížnější ekonomické situaci si toho moc vážíme a děkujeme všem, kdo nám s tím pomáhají,“ říká Michal Piloušek, bývalý triatlonista, který Xterru přivezl z Havaje do Česka.

Letos se pojede podruhé ve Špindlerově Mlýně, kam se podnik přestěhoval ze zámecké obory na Hluboké. Start ve 12.00. Plave se 1,2 km v přehradě při vjezdu do města. Dva okruhy pro horské kolo v celkové délce 30 km vedou směrem na Klausovy boudy a Herlíkovický Žalý se sjezdem po červené sjezdovce do Svatého Petra. Tam je depo i cíl, tři běžecké okruhy po 3,5 km vedou po stráních směrem do Svatého Petra.

„Podle předpovědi by mělo být počasí mnohem lepší než loni,“ doufá Piloušek. Křest v průtrži mračen tehdy uspokojil jen ty opravdu nejotrlejší.

Opět se očekává bohatá účast z celého světa. Nahlásil se tradičně i Olivier Marceau, bývalý mistr světa v olympijském triatlonu, skvělý Němec Felix Schumann, nebo výtečná Rakušanka Carina Wasleová. Chybějí však loňští obhájci z Francie – Franky Batelier ukončil kariéru vinou ekonomických potíží sponzorů a Marion Llorblanchetová má zdravotní problémy.

Tím větší šance se nabízí elitním českým závodníkům. Schyluje se k velkému souboji Karla Zadáka, který letos získal první českou medaili na evropském šampionátu, a Janem Kubíčkem. Ten loni na Havaji vybojoval 13. místem historické české maximum. Mezi ženami hodně slibuje Helena Erbenová, bývalá olympionička v běhu na lyžích, nyní na mateřské dovolené.

Ve hře je 33 míst na startovní čáře říjnového mistrovství světa pod sopkou Haleakalou. Vedle toho se jede i snažší verze Xterra easy, proběhnou dětské závody pro všechny věkové kategorie a večer vypukne ve Skiareálu divoká after party s kapelou Bud. Přihlásit se dá ještě na místě v sobotu do 10.15.

Hodnocení:
Přečteno 818x

Komentáře

??? Reagovat
Re: ??? Reagovat
Re: ??? Reagovat
Re: ??? Reagovat
TN Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár