Terénní triatlon Xterra slaví českou 10! Ve Špindlu podruhé zavoní Havaj

10.08.2011 -
Jako nejprestižnější triatlon sezony na českém území oslaví v sobotu desáté narozeniny Krinner Xterra Czech. Závod v terénním triatlonu je znovu kvalifikací na mistrovství světa na Maui a součástí European tour jako její nejstarší podnik, samozřejmě i pátým závodem Czech tour.

Nabízí největší prize-money celkem 162 000 Kč. Přiveze i největší hvězdy v čele s vedoucím mužem americké série Sethem Wealingem, dvakrát bronzovým z mistrovství světa akademiků v olympijském triatlonu, a zejména úřadující mistryní světa Shonny Vanlandinghamovou.

Kromě úspěchů v Xteře, které se věnuje posledních pět let, je tahle 42letá dáma, bývalá profesionální basketbalistka, reprezentantka USA v házené a členka profistáje Luna Chix, nejúspěšnější ženou nejprestižnější americké bikové série Norba (5 výher v sérii, 15 jednotlivvých závodů). Navíc pečuje o vlastní kávovou farmu a značku na havajském Big Islandu…

„Jsme rádi, že se nám podařilo udržet úroveň a prestiž našeho závodu. Ve stále stoupající konkurenci podobných vytrvalostních podniků a také obtížnější ekonomické situaci si toho moc vážíme a děkujeme všem, kdo nám s tím pomáhají,“ říká Michal Piloušek, bývalý triatlonista, který Xterru přivezl z Havaje do Česka.

Letos se pojede podruhé ve Špindlerově Mlýně, kam se podnik přestěhoval ze zámecké obory na Hluboké. Start ve 12.00. Plave se 1,2 km v přehradě při vjezdu do města. Dva okruhy pro horské kolo v celkové délce 30 km vedou směrem na Klausovy boudy a Herlíkovický Žalý se sjezdem po červené sjezdovce do Svatého Petra. Tam je depo i cíl, tři běžecké okruhy po 3,5 km vedou po stráních směrem do Svatého Petra.

„Podle předpovědi by mělo být počasí mnohem lepší než loni,“ doufá Piloušek. Křest v průtrži mračen tehdy uspokojil jen ty opravdu nejotrlejší.

Opět se očekává bohatá účast z celého světa. Nahlásil se tradičně i Olivier Marceau, bývalý mistr světa v olympijském triatlonu, skvělý Němec Felix Schumann, nebo výtečná Rakušanka Carina Wasleová. Chybějí však loňští obhájci z Francie – Franky Batelier ukončil kariéru vinou ekonomických potíží sponzorů a Marion Llorblanchetová má zdravotní problémy.

Tím větší šance se nabízí elitním českým závodníkům. Schyluje se k velkému souboji Karla Zadáka, který letos získal první českou medaili na evropském šampionátu, a Janem Kubíčkem. Ten loni na Havaji vybojoval 13. místem historické české maximum. Mezi ženami hodně slibuje Helena Erbenová, bývalá olympionička v běhu na lyžích, nyní na mateřské dovolené.

Ve hře je 33 míst na startovní čáře říjnového mistrovství světa pod sopkou Haleakalou. Vedle toho se jede i snažší verze Xterra easy, proběhnou dětské závody pro všechny věkové kategorie a večer vypukne ve Skiareálu divoká after party s kapelou Bud. Přihlásit se dá ještě na místě v sobotu do 10.15.

Hodnocení:
Přečteno 815x

Komentáře

??? Reagovat
Re: ??? Reagovat
Re: ??? Reagovat
Re: ??? Reagovat
TN Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu