Zadák a I. Loubková mají tituly z Xterry Aktualizováno

19.06.2011 -
Karel Zadák a Ivana Loubková podle očekávání obhájili v Ostrově nad Ohří tituly mistrů země v Xteře, terénním triatlonu. Oba rozhodli v obtížné části na horském kole. Závodní trať měla perfektní parametry.

výsledky zde

Zadák vyhrál titul popáté v řadě, porazil o minutu svého hlavního soka, domácího Jana Kubíčka. Další čtyři minuty drtivě nadělil Jiřímu Klímovi, loňskému vítězi české série.  "Bylo to extrémně těžké, můj asi nejtěžší titul," říkal Zadák. Náskok získal až ve druhé části kola při jednom z technických sjezdů. Ale až do cíle se obával o jeho stažení výborně běžícím Kubíčkem. "Nemohl jsem se rozběhnout, jisto jsem měl až v posledních stovkách metrů," dodával.

"Já to měl obráceně," jen se usmál Kubíček. "Trochu jsem zaváhal na kole a pak už krizi nepřekonal. Jak říká pan Kreuziger: Vystoupil jsem si z balíku a jel si svoje tempo... " Na běhu vyrazil skvěle, bojoval a stahoval. "Věděl jsem, že to není ztracený, Karla jsem měl na dohled, ale už ho nedocvakl."

V přímém souboji se střetli po dlouhé době, v poslední době se potkávali spíš tak, že měl jeden technické trable. "Byl to velký souboj. Já jsem pro začátek sezony s výkonností spokojený," říkal ještě Kubíček, který v pátek podporoval přítelkyni Báru u státnic.

Mezi ženami získala třetí české zlato, byť ne v řadě, Ivana Loubková. Za ní zaostala v sesterské bitvě o necelé dvě minuty Kateřina Loubková. Premiérový bronz získala už s odstupem Lenka Cibulková, nový objev především silniční verze triatlonu. Stejné pořadí bylo i v premiérovém Xterra duatlonu sezony ve Žlutých lázních.

V druhém závodě letošní české série Krinner Xterra Czech tour na tratích 1,2 km plavání - 32 km MTB - 10 km terénní běh se představilo téměř sedm desítek většinou Xterra specialistů. 

Olympijský triatlonista Martin Krňávek první vyplaval, pak ale zaostal. Na kole skončil i reprezentační lyžař Martin Jakš. Jeho parťák a pravidelný účastník Lukáš Bauer zůstal vinou fotbalového zranění kotníku jen mezi diváky.

V průběžném pořadí série vedou Kubíček a I. Loubková.

Česká Xterra pokračuje 9. července v Děčíně. Vrcholem tuzemské sezony bude havajská kvalifikace ve Špindlerově Mlýně 13. sprna. Tam se chystají světové hvězdy včetně mistryně světa Shonny Vandlandinghamové, která jezdí za slavnou americkou bikovou stáj Luna.

Hodnocení:

Galerie

Přečteno 913x

Komentáře

Pěkně Klika Reagovat
Re: Pěkně Klika Reagovat
profík?? Reagovat
Naprosty amater Reagovat
dobrá práce Reagovat
profesional Reagovat
amatér,profesionál Reagovat
příklad Reagovat
Re: příklad Reagovat
Lukáši Reagovat
kulím oči Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu