Czech tour Xterra pokračovala v Hostivaři

15.06.2009 -
O víkendu pokračovala “Česká túra“ Xterry, tentokráte na Hostivaři. Týdenní nic moc počasí s tratí udělalo své. Technická trať byla ještě techničtější, sjezdy krkolomnější. Název easy úplně easy nebylo.
O tom se přesvědčil závodník(ce), který sjezd zvaný Tobogán neustál, proto byla tato sekce pro hlavní závod operativně vynechána. Přesto trať i zázemí bylo perfektně připraveno Polívkovic týmem. Velkým bonusem byl nádherný slunečný den, takže , kdo na Hostivaři byl a jel, určitě si to užil. Ale zpět k závodu.
 
Ženy startovaly s náskokem cca. 27 minut před muži. Nejrychleji se s 900m plaváním vypořádala nejmladší z žen Irena Klingorová (TJ Olympionik), za ní s 18vt. vody Hostivařské přehrady opouštěla Katka Loubová a nedaleko Dáša Svěráků a Klára Pochobradská. Velká stíhačka se čekala od Ivany Loubkové, která po plavání měla zhruba 4 minutovou sekeru.

Technicky i fyzicky náročná trať seděla nejvíce Ivaně, nejrychleji zajeté kolo ji katapultovalo na první průběžné místo. Za ní dojela Dáša, třetí Klára. V běhu Ivana potvrdila svou převahu a doběhla si pro své x- té vítěztví. Dáša zmožená svým závodním programem kontrolovala druhé místo. Před Kláru se  na třetí pozici dostala skvěle běžící Katka. Všechny ženy se poprali s tratí bravurně.

U mužů se čekal také zajímavý souboj. Chyběl Karel Zadáků, nejrychlejší to lama, který si ihned po Sardinii střihnul půlželezňáka v Mělicích, kde podlehl pouze Kristlovi, ovšem se skalpem Vabroucha. Po plavání se první v depu se objevil hladký to triatlet Jirka Hampejs, v závěsu  s Vojtěchem Jonášem a pozor, se starším juniorem Michalem Barešem.

V půli prvního okruhu šel do čela Kubíček, následován Vaškem Klakurkou a Jirkou Klímou. S odstupem jeli Jurkovi, Jiskra, Roušavý,  Jindra. Ze zadu se začal tlačit kondor Jiránek. Kubíček přes mírné bloudění, kdy rybáři ze srandy strhli pásku, držel pozici první.  Na druhé místo se propracoval mladý Klíma, třetí s nevelkým odstupem jezdil Jiránek. Toto pořadí vydrželo až do druhého depa. Do běhu vyrážel Kubíček zhruba minutu před Klímou a 4minutami za Ivanou Loubků.

Dva náročné krosové okruhy malinko zamíchaly s pořadím. Honza Kubíček ( RB/Specialized) smazal ztrátu na Ivanu 300m před cílem a doběhl si pro celkové vítězství. Druhé místo ukořistil Tomáš Jiránek ( Ironman Sudoměř) a třetí Jirka Klíma (AD Pemap) zároveň vítěz  kategorie 20-29 let.

Podrobnější výsledky zde


Jan Kubíček, archív

Hodnocení:
DALŠÍ ČLÁNKY AUTORA
15.6.09Czech tour Xterra pokračovala v Hostivaři
Přečteno 685x

Komentáře

OPRAVA Reagovat
Fotky Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár