ME XTERRA Sardinie

6.06.2009 -
První závod evropské tour, který byl zároveň ME ITU v cross triatlonu se odehrál na druhém největším ostrově Středozemního moře- na SARDINII. Žádný pomalý rozjezd, ihned na úvod pěkně zostra od podlahy, protože se jelo o tituly evropské.

Pohled na startovní listinu sliboval napínavé souboje. Zvučná jména se objevovala ve všech kategoriích. Pořadatelé připravili tratě v oblasti zálivu Golfo di Orosei. Plavání( 1300m) v průzračném moři, dvě kola s atraktivním výběhem po pláži. 30ti km technická, kopcovitá, hravá, kamenitá, písková biková  část v národním parku Biderosa a závěrečný běh (9km) přes lanové mosty a plážích s jemným bílým pískem. V den startu se počasí obrátilo a místo pařáku se obloha zatáhla a během závodu se párkrát spustil déšt. Po tuhé zimě možná pro našince lepší podmínky.

Pro elitu znamenalo teplé moře start bez neoprenu. Ještě před puštěním do depa jsme museli řešit s technickým delegátem, že nemáme s Karlem stejné dresy, logo ITU, jméno atd. Menší problémy se dali čekat, tak příště.

Strach, že nás pohltí masa ages nás donutila dobře zaplavat. První z vody lezl s velkým náskokem Ital De Faveri, následován Batelierem a Marceauem. Minutu za tímto duem už vodu opouštěl Karel Zadák společně s Dietzem. Další minutu Kubíček s Rubenou a Weissem.

Po prvním kole na biku vedl Batelier, následován Marceauem. Karel se pohyboval na místě čtvrtém. Dopředu pekelným tempem dolétl Ruben. Kubíček dojel Dietze a Jurkoviče. Poté však svou neomaleností spadl v technické části, což znamenalo zdržení  

V druhém kole se podařilo Rubenovi dostat na čelo, Baterka však držel krok. Karel skvělým výkonem dorazil Marceaua a do depa dojeli společně. Páté místo okupoval Weiss, následován Dietzem, Jurkovičem.

V běhu docvakl Batelier Rubena a s téměř minutovým náskokem si doběhl pro svůj první titul. Velký souboj svedl Karel s Marceauem. Marceau chtěl souboj rozhodnout v úvodních kilometrech,to se mu však nepodařilo. Tempo tvořil Karel a užuž se zdálo, že by mohlo odrovnat i takové eso.

Na sedmém kilometru Olivier nasadil k trháku. V době, kdy dle svých slov šel Karel kašu, rozuměj kaši, to byl husarský kousek a malý náskok udržel až do cíle. Přesto 4.místo v takové konkurenci je výborný výsledek. Patý doběhl Ronny Dietz, který se v pátek na Sardinii ženil. Kubíček doběhl na slušném 12.místě.

výsledky


1  Franky Batelier  FRANCE  2:23:12
2  Ruben Ruzafa  SPAIN  2:24:23
3  Olivier Marceau  SWITZERLAND  2:28:22
4  Karel Zadak  CZECH  2:28:36
5  Ronny Dietz  GERMANY  2:30:05
6  Michael Weiss  AUSTRIA  2:30:14
7  Victor Del Corral Morales  SPAIN  2:31:20
8  Tomas Jurkovic  SLOVAKIA  2:32:11
9  Peter Mosny  SLOVAKIA  2:33:13
10  Paul Embrechts  BELGIUM  2:33:30
Also: Sam Gardner, Jan Kubicek, Gianpietro De Faveri, Lesly Derks, Martin Kostelnicak, Fabio Guidelli, Sascha Wingenfeld, Francois Carloni, Graham Wadsworth, Rorik Schouten, Ulli Katzer, Lars Van Der Eerden, Ognjen Stojanovic

 
Karel Zadák, archívJan Kubíček, archív


 

AGE-groups

Ti se předvedli ve výborné formě. Sice měli výhodu/nevýhodu v podobě plavání v neoprenech, poté však museli zkousnout na trati biku čekání ve frontě závodníků pod kopcem na který vedla pouze jedna úzká cestička…

Zlato si odvezli: Martin Jiskra, Petr Novák

Stříbro: Dáša Svěráků

Bronz: Jirka Kokeš, Pavel Santo, Tomáš Matera

Brambory: Tomáš Eberl, Libor Menčík, David Tondl

 

Autor: Jan Kubíček

Hodnocení:
Přečteno 656x

Komentáře

Gratulace Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu