Xterra na Hluboké se vrací ke kořenům

9.05.2008 -
Letošní závod Xterra Czech v Hluboké nad Vltavou bude po roční přestávce opět závodem ze seriálu světových pohárů Xterra Global Tour. Bude také kvalifikačním závodem na mistrovství světa, které opět v říjnu hostí pohádkový havajský ostrov Maui.

Závod startuje v neděli 29. června a stejně jako v prvních dvou ročnících, tak i letos bude centrum závodu umístěno přímo na náměstí v Hluboké nad Vltavou. Úvodní plavání je dlouhé 1 200 metrů a plave se tradičně v řece Vltavě, polovina je proti slabému proudu a druhá polovina zpět po proudu. Po plavání budou závodníci pokračovat na horských kolech do Staré Obory, kde je chována vysoká zvěř a jindy v roce se tam nesmí, obora je otevřena jen pro účely závodu Xterra Czech. Cyklistická část závodu je dlouhá 35 km.

Závodníci sesednou ze svých kol na náměstí v centru Hluboké, odkud se vybíhá do zámeckého parku na 11 km dlouhou běžeckou část. Ve dvou okruzích závodníci dvakrát obkrouží nádherný novorenesanční zámek. Cíl bude pak opět na náměstí u historické radnice. Po závodě je pro závodníky připravena večeře a koncert kapely Kryštof. Přihlášky a další informace najdete na www.xterra.cz.

Na startu se kromě mnoha amtérských závodníků sejde i několik desítek profesionálů. Výtečná pověst závodu na Hluboké přilákala i úřadujícího mistra světa Conrada Stoltze z Jihoafrické republiky, který přijede na Xterru do Evropy závodit vůbec poprvé. Stoltz získal titul světového šampiona celkem třikrát a stejný počet vítězství má mezi ženami i Melanie McQuaid, která také bude v závodě Xterra Czech letos startovat. Konkurence bude obrovská, startovat se chystají i vítězové minulých šesti ročníků Olivier Marceau, Nicolas Lebrun a zajisté i Karel Zadák. Chybět by něměli ani další Češi Jan Kubíček, Petr Novák, František Žilák nebo nejlepší francouzský ironman René Rovera.

Kromě závodu na Hluboké se v České republice jezdí celá série špičkových závodů, která má letos sedm dílů. Sezóna Xterra Czech Tour startuje už 24. května v pražských O2 Žlutých lázních a pokračuje na dalších místech Čech až do konce léta.

Xterra media

Hodnocení:
Přečteno 368x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu