Xterra na Hluboké se vrací ke kořenům

9.05.2008 -
Letošní závod Xterra Czech v Hluboké nad Vltavou bude po roční přestávce opět závodem ze seriálu světových pohárů Xterra Global Tour. Bude také kvalifikačním závodem na mistrovství světa, které opět v říjnu hostí pohádkový havajský ostrov Maui.

Závod startuje v neděli 29. června a stejně jako v prvních dvou ročnících, tak i letos bude centrum závodu umístěno přímo na náměstí v Hluboké nad Vltavou. Úvodní plavání je dlouhé 1 200 metrů a plave se tradičně v řece Vltavě, polovina je proti slabému proudu a druhá polovina zpět po proudu. Po plavání budou závodníci pokračovat na horských kolech do Staré Obory, kde je chována vysoká zvěř a jindy v roce se tam nesmí, obora je otevřena jen pro účely závodu Xterra Czech. Cyklistická část závodu je dlouhá 35 km.

Závodníci sesednou ze svých kol na náměstí v centru Hluboké, odkud se vybíhá do zámeckého parku na 11 km dlouhou běžeckou část. Ve dvou okruzích závodníci dvakrát obkrouží nádherný novorenesanční zámek. Cíl bude pak opět na náměstí u historické radnice. Po závodě je pro závodníky připravena večeře a koncert kapely Kryštof. Přihlášky a další informace najdete na www.xterra.cz.

Na startu se kromě mnoha amtérských závodníků sejde i několik desítek profesionálů. Výtečná pověst závodu na Hluboké přilákala i úřadujícího mistra světa Conrada Stoltze z Jihoafrické republiky, který přijede na Xterru do Evropy závodit vůbec poprvé. Stoltz získal titul světového šampiona celkem třikrát a stejný počet vítězství má mezi ženami i Melanie McQuaid, která také bude v závodě Xterra Czech letos startovat. Konkurence bude obrovská, startovat se chystají i vítězové minulých šesti ročníků Olivier Marceau, Nicolas Lebrun a zajisté i Karel Zadák. Chybět by něměli ani další Češi Jan Kubíček, Petr Novák, František Žilák nebo nejlepší francouzský ironman René Rovera.

Kromě závodu na Hluboké se v České republice jezdí celá série špičkových závodů, která má letos sedm dílů. Sezóna Xterra Czech Tour startuje už 24. května v pražských O2 Žlutých lázních a pokračuje na dalších místech Čech až do konce léta.

Xterra media

Hodnocení:
Přečteno 372x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár