fēnix Chronos jsou luxusní chytré GPS hodinky pro běžné nošení, sport a outdoorové aktivity

3.09.2016 -
Garmin fénix Chronos jsou prémiovým modelem kultovních chytrých, sportovních GPS hodinek řady fénix. Za úspěchem hodinek řady fénix stojí výjimečná škála funkcí, všestrannost a především fakt, že hodinky fénix3 vypadají dobře.

Vypadají dokonce tak dobře, že je můžete mít na ruce i v práci nebo ve volném čase. Pro řadu fénix3 Chronos to platí dvojnásob. Jedná se o prémiovou řadu hodinek fénix3, které jsou zasazené v celokovovém těle z oceli nebo titanu a doplněné o kovový nebo kožený řemínek, který je možné kdykoliv rychle a jednoduše vyměnit za sportovní.

I přes kovové tělo jsou hodinky fénix Chronos překvapivě lehké, váží o necelých 10 gramů více než tradiční fénix3 a v titanovém provedení jsou dokonce lehčí. Všechny modely fénix Chronos jsou navíc vybavené odolným safírovým sklíčkem a optickým měřením srdečního tepu na zápěstí. Optický snímač pro měření srdečního tepu je navíc oproti klasické řadě hodinek více zahloubený do těla hodinek a jen minimálně vyčnívá ze zadního pouzdra.


Hodinky fénix Chronos obsahují všechny funkce známé z tradiční řady fénix3, při měření sportu ale zobrazují měřené údaje silnějším fontem a veličiny jsou proto na displeji lépe čitelné. Kromě měření času dokáží hodinky podrobně změřit, zaznamenat a vyhodnotit většinu sportovních aktivit, včetně běhu, jízdy na kole, plavání, lyžování, triatlonu a řady dalších aktivit. Kromě sportovních funkcí nabízí fénix Chronos funkce chytrých hodinek v případě propojení s kompatibilním chytrým telefonem. Oproti řadě jiných chytrých hodinek jsou hodinky fénix Chronos plnohodnotně použitelné i samostatně, bez mobilního telefonu.

Hodinky fénix Chronos jsou k dispozici ve 3 verzích:fēnix Chronos Titanium, 34.990 Kč, dostupnost: konec září 2016
Tělo z  kartáčovaného titanu (Grade 2 Titanium) s tachymetrem a integrovanou EXO anténou pro příjem signálu GPS + GLONASS. Vysoce odolné safírové sklíčko. Hybridní řemínek z kartáčovaného titanu (Grade 2 Titanium) s rychlým upínacím systémem a vnitřní vrstvou z elastomeru pro vyšší pružnost a příjemnější pocit z nošení na ruce. V ceně navíc černý, sportovní řemínek z měkkého silikonu.

fēnix Chronos Steel, 29.990 Kč, dostupnost: konec září 2016
Tělo z nerezové oceli (316L) s tachymetrem a integrovanou EXO anténou pro příjem signálu GPS + GLONASS.  Vysoce odolné safírové sklíčko. Řemínek z nerezové oceli (316L) a rychlým upínacím systémem.  V ceně navíc černý, sportovní řemínek z měkkého silikonu.fēnix Chronos Leather, 27.490 Kč, dostupnost: konec září 2016
Tělo z nerezové oceli (316L) s tachymetrem a integrovanou EXO anténou pro příjem signálu GPS + GLONASS.  Vysoce odolné safírové sklíčko. Kožený řemínek z hnědé, ostařelé kůže s rychlým upínacím systémem a ručně šitými kontrastními švy a vnitřní vrstvou z nubucku. V ceně navíc černý, sportovní řemínek z měkkého silikonu.SPOLEČNÉ VLASTNOSTI:

EXO ANTENNA

Plně integrovaná vysoce citlivá EXO anténa do těla hodinek. Kompatibilní s příjmem satelitních systémů GPS a GLONASS.

OPTICKÉ MĚŘENÍ TEPU NA ZÁPĚSTÍ

Optický senzor Garmin Elevate pro měření tepu přímo na zápěstí. Bez nutnosti přídavného čidla jsou hodinky schopné po celý den průběžně měřit a zaznamenávat hladinu srdečního tepu.

GARMIN CHROMA DISPLAY

Barevný, skvěle čitelný displej s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 1.2”.

ODOLNOST PROTI VODĚ

Voděodolné 10 ATM (100M), s odolností pro souvislé plavání.

VÝDRŽ BATERIE

Výdrž až 25 hodin v režimu UltraTrac, až 13 hodin s 1 sec. GPS záznamem, až 1 týden v režimu smartwatch.

RYCHLÉ UPÍNÁNÍ ŘEMÍNKŮ

Hodinky fénix Chronos používají výměnné řemínky se systémem rychlé výměny bez nutnosti používání jakéhokoliv nářadí. Každé balení obsahuje 1 stylový a 1 sportovní řemínek.

NAVIGAČNÍ FUNKCE

Možnost ukládání důležitých míst v terénu do paměti hodinek a možnost zpětné navigace na tato místa. Možnost navigace po naplánované nebo prošlé trase. Možnost navigace na zadané souřadnice nebo zadaný směr a vzdálenost.

POKROČILÉ ABC SENZORY

Vestavěný barometrický výškoměr a elektronický 3D kompas, oba s možností automatické kalibrace. Vestavěný teplotní senzor s možností připojení přesného externího teplotního senzoru TEMPE.

MĚŘENÍ SPORTOVNÍCH AKTIVIT

Dodatečné, vestavěné senzory pro pokročilé měření sportovních aktivit. Možnost měření halových i venkovních sportů, možnost připojení dalších, dodatečných externích senzorů (cyklistická kadence/rychlost/výkon, nožní senzor, různé snímače srdečního tepu...).

VŠESTRANNÉ SPORTOVNÍ VYUŽITÍ

Samostatné profily s individuálními funkcemi a nastavením: běh, plavání, cyklistika, lyžování, triatlon, duatlon, terénní běh, posilování, veslování, SUP, běžecké lyžování a další...

FUNKCE GOLFOVÝCH HODINEK

Možnost bezplatného dohrání více než 30.000 golfových hřišť (více než 100 českých) do paměti hodinek. Měření vzdálenosti na začátek/střed/konec greenu, záznam statistiky hry a její pozdější vyhodnocení v golfovém deníku Garmin Connect.

POKROČILÉ MĚŘENÍ VÝKONNOSTI

BĚH: VO2Max, Laktátový práh, poměr levá/pravá, vertikální oscilace/doba kontaktu nohy se zemí (při použití HRM TRI nebo HRM RUN), délka kroku... CYKLISTIKA: (při použití pedálů Vector Double): VO2Max, vyvážení levá/pravá, FTP, W/kg, jízda v sedě/ve stoje... PLAVÁNÍ: srdeční tep (při použití senzorů HRM TRI nebo HRM SWIM), rozpoznání plaveckého způsobu, počítání záběrů ruky, SWOLF...

FUNKCE KROKOMĚRU

Měří celodenní míru pohybu, počet kroků, vzdálenost, spálené kalorie, vystoupaná patra... . Během noci měří délku a kvalitu spánku.

FUNKCE CHYTRÝCH HODINEK

Při propojení hodinek s kompatibilním telefonem (iOS, Android, Windows Mobile) poskytnou hodinky na displeji informace o příchozích hovorech, sms a dalších notifikacích.

CONNECT IQ APLIKACE

Možnost přizpůsobení hodinek pomocí volně stažitelných aplikací, doplňků nebo vzhledů hodinek. Více na https://apps.garmin.com .

GARMIN CONNECT

Garmin Connect a Garmin Connect Mobile jsou tréninkové on-line deníky pro počítače (Win, iOS) a mobilní platformy (iOS, Android, Windows Phone), které umožňují zálohovat, vyhodnocovat a sdílet záznamy pořízené hodinkami Garmin fénix3 Chronos. Pro uživatele produktů Garmin je služba k dispozici bezplatně.

Garmin fenix Chronos


BLIŽŠÍ SPECIFIKACE:

Rozměry:

49.0 x 49.0 x 15.0 mm

Displej:

1.2”, 218x218 pixelů, barevný transflektivní Garmin Chroma Display se safírovým sklem

Hmotnost:

fénix Chronos Leather: 94g (s koženým řemínkem)

fénix Chronos Steel: 186g (s ocelovým řemínkem)

fénix Chronos Titanium: 112g (s titanovým řemínkem)

Výdrž baterií:

Až 25 hodin v režimu UltraTrac; 13 hodin v 1 sec. GPS režimu; až 1 týden v režimu smartwatch

Typ baterie:

LiIon akumulátor

Odolnost proti vodě:

10 ATM/100M

Interface:

USB, Bluetooth, ANT+, Wifi

Vestavěná paměť:

32 MB; k dispozici 23 MBHodnocení:
Přečteno 864x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková