IM AUSTRIA 2018 - Race report Křivánkovi + Lukáš Polan

4.07.2018 -
Tak v Klagenfurtu v roce 2012 to naše ironmanské bláznění začalo :) Atmosféra tohoto závodu nás tehdy uchvátila natolik, že jsme zde startovali i v roce 2013. Tento rok jsme se rozhodli na toto krásné místo podívat znovu.

Race report Simona a Pepa KřivánkoviKonkurence zde byla letos nad poměry velká, takže jsme měli příležitost porovnat naše výkony na dlouhém triatlonu se světovými třídami. Původně pro Profi kategorii hrozili plaváním bez neoprenu, ale nakonec jej naštěstí povolili. Přece jen teplota vzduchu byla ráno asi 13 stupňů a voda až tak teplá také nebyla. Hranice u PRO kategorie je 21,9 stupňů.  Počasí na kolo bylo příjemné ale pofukal takový nějaký divný vítr, který dal na kopcovité cyklistice docela zabrat. Na závěrečný běh se už dost oteplilo a bylo trochu dusno. Divácká atmosféra zde byla jako vždy parádní (ikdyž oproti rokům 2012 a 2013 nám přišla na cyklistice trochu slabší).

 

SimonaJá jsem dokončila v čase 9:32:06. Plavecká část se mi zadařila, ale většinu jsem si táhla stejně sama. Skupinka, ve které jsem se držela mi přišla k mému překvapení pomalá. Asi po 1200m jsem šla do čela s tím, že holky  urvu. To se mi nepodařilo, ale už jsem se za ně nevracela a jela jsem si své tempo a dokonce si plavčo i užila :) Konečně je moje plavecká dřina na tréninku znát :) To že mám několik holek za sebou již po úvodní disciplíně mi dodalo motivaci. Po plavání následoval dlouhý přeběh do depa.

Vyrazila jsem na kolo a trochu jsem se snažila po plavání vydýchat. Prvních asi 60km se mi nejelo pocitově moc dobře a musela jsem dost dřít. Naštěstí se to nakonec nějak usadilo a jelo se mi lépe, naopak jsem konečně cítila, že to sviští jak má. Na kole jsem předjela dalši tři závodnice. A i tato část mi vlastně docela utekla, energii jsem cítila až do konce a byla jsem zvědavá co předvedu dál.

Na běh jsem vyrážela s lehkýma nohama tempem 4:10min/km. To jsem udržela 10km. Pak jsem trochu zvolnila. Sbíhala jsem závodnici předemnou, to už jsem měla informace že jsem na 7.místě a  2,5min jsem měla na 6.pozici (seběhla jsem asi 2,5-3min). Pak se ale něco stalo... nožky nechtěly běžet... to mě dost nemile a nečekaně překvpilo. Cítila jsem se fajn, akorát ty nohy ne a ne běžet rychle. Posledních asi 7km jsem si tedy už "jen" hlídala pozici. Čas 3:16:51 na 42,7km (maraton nám trošku prodloužili :)) není špatný (nejrychlejší běh ženy 3:08:31), ale čekala jsem trochu víc. O to jedno místečko to lepši být mohlo. Konkurence tu však byla velká a 7. místo beru všemi deseti. ;)

 

A jen takové doplnění. Po závodě napsala jedna ze závodnic (Susie Cheetham) na svém FB profilu stížnost, že první tři ženy jeli v drafting zóně za motorkami, které jim dělali doprovod. Její rozhořčení bylo znát i na vyhlašování. Organizátor se k tomuto vyjádřil tak, že údajně těmto třem ženám přidá 5min penaltu (změní časy ve výsledkách, což se mimochodem stejně nestalo). Ono řešit takové věci po závodě stejně již nemá cenu. To že drafting na kole pomůže na rychlejším čase kola je jedna věc, ale to že takový závodník přijede do druhého depa před během s čerstvějšíma nohama a může tudíž běžet rycheji je druhá věc. Kolik tedy draftování v jakékoliv míře závodnikovi přidá je otázka. Asi dost. Někdy se človek nechtěnému draftingu nevyhne, když ho předjíždí ostatní závodníci, ale draftovat úmyslně? Proč pak tito lidé jezdí bezhákové závody? Já sama nevím, jak to na čele probíhalo, ale nějaký důvod k tomuto prohlášení Susie asi měla a já tomu fandím. Bohužel téma nelegálního draftingu se řeší stále a o to hůř když i mezi profesionály :(

 

PepaPepa zajel závod za 9:20:38: Plaváni v krásné vodě mi rychle uteklo a čas 56:28 na mě není špatný. Cyklistika se mi trošku vlekla, protože jsem kolem sebe celou dobu nikoho neměl. Až jsem si někdy říkal, zda jedu vůbec závod :) Místy navíc foukal vitr, který na rychlosti také nepřidal. Z kola jsem slézal po 4:59:19. Takže nic moc. Doufal jsem v o něco rychlejší čas. Na běhu jsem se snažil držet tempo 4:15min/km ale asi po 12km jsem začal lehce zpomalovat. Nakonec z toho byl čas 3:19:14.

 

 

Pobyt v Klagenfurtu jsme si užili i s tradiční finish line party a ohňostrojem. Také jsme se zde potkali se skupinkou fajn Čechů a Slováků. Díky všem, kteří jste nám fandili ať už přímo na trati (bylo příjemné si občas přečíst svoje jméno na trati 👍) nebo doma u PC


Race report Lukáš Polan


Po studeném Moraviamanovi mě podle očekávání skolila chřipka. Začátkem týdne to na cestu do Klagenfurtu rozhodně nevypadalo. S blížícím se víkendem se můj zdravotní stav postupně zlepšil natolik, že jsem v pátek ráno vyrazil na povinný briefing. Přetrvávající kašlík s rýmičkou jsem plánoval doléčit lehkým tréninkem přímo v Korutanech! 

 Tušil jsem, že po nemoci to na velké závodění nebude, ale na startu jsem nechtěl chybět! S plaváním musím být tentokrát spokojený, podařilo se mi bez problémů zachytit poslední profesionální balík a dokonce jsem si v něm dokázal snad i trochu odpočinout na zbytek závodu! 

Zdržení v prvním depu, všichni soupeři jsou pryč. Na kolo sedám v kontaktu se čtveřicí nejlepších profesionálek Susie Cheetham, Emma Pallant, Lisa Huetthaler a Mareen Hufe - hlava by s nimi ráda jela, ale nohy bohužel zaprotestovaly! Osamocenou jízdou odolávám hákujícím skupinám amatérů až na 150.km. Zde mi naprosto šokujícím způsobem došly síly. Předjíždí mě jeden závodník za druhým, výkon klesá na polovinu. Mám obrovské problémy přejet přes Rupertiberg  a nespadnout u toho z kola! 
 
Posledních 25km je naštěstí téměř výhradně jen z kopce, jinak bych se ploužil na trati možná ještě dneska! V druhém depu si nešikovně škobrtnu špičkou nohy o asfalt a skalpuji si palec! Již z prvních kroků je pak jasně patrné, že ani na běh to dneska nebude. Smiřuji se s pouhým dokončením hluboko v poli poražených!

Lukáš Polan Etriatlon Team, 24.místo v MPRO / 9:38:45 (56:35 - 5:14:17 - 3:20:28)


Hodnocení:
Přečteno 1638x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.