Michal Daněk je mistrem Evropy v závodě Ironman 70.3. ČR má kompletní sbírku medailí

19.06.2017 -
Michal Daněk zvítězil ve své věkové kategorii na mistrovství Evropy ve středním triatlonu pod hlavičkou Ironman. Navíc se povedlo Miroslavu Richterovi a Zbyšku Jarošovi stříbrem a bronzem doplnit kompletní medailovou sbírku pro české barvy.

Ironman 70.3 European Championship, Denmark/ half distance

V historickém městě Elsinore se o víkendu konalo mistrovství Evropy ve středním triatlonu. Zajímavostí je, že to v rychlém sledu bylo již druhé ME v řadě. Týden po oficiálním ME v rámci ITU a Challenge, které se konalo taktéž v Dánsku, se totiž konalo ME v triatlonu s označením Ironman 70.3. Aby to bylo ještě více nepřehledné a matoucí, tak se obě akce konaly v Dánsku.

I když oba tyto závody byly velmi dobře obsazené, je zřejmé, že se na obou akcích nemohla utkat absolutní evropská špička. Třeba se někdy dočkáme jednotného mistrovství, ze kterého vzejdou opravdu ti nejlepší.

Se vší úctou k závodníkům z Herningu (Challenge) byla při pohledu do výsledkových listin obou akcí o něco větší konkurence v závodě pod hlavičkou Ironman.

V Elsinore byl nejrychlejší Michael Raelert, který tak navázal na skvělou formu, když před dvěma týdny skončil na 3.místě na MS v rámci závodu Challenge v Šamoríně. Bylo to tak pro něj první vítězství od roku 2015, celou loňskou sezónu se potýkal se zdravotními problémy. O svém vítězství rozhodl na běhu, kdy půlmaratonem prolétl za 1:14.

V ženách potvrdila svojí skvělou formu Annabel Luxford, která v závodě zvítězila také díky nejrychlejšímu běhu dne. Dosáhla navíc neuvěřitelného celkového času 4:07!

I ČR si připsala několik skvělých umístění. Michal Daněk dokázal ve výborném čase zvítězit ve své kategorii M35-39. Miroslav Richter skončil 2. v kategorii M30-34 a Zbyšek Jaroš do kompletní české sbírky přidal bronz v kategorii M40-44.

M30-34: 2. Miroslav Richter za 4:11:13
M40-44: 3. Zbyšek Jaroš za 4:18:12, 11. Martin Student za 4:29:49, 14. Roman Procházka za 4:30:08, 24. Milan Oslík za 4:36:14
M45-49: 8. Jaroslav Hýzl za 4:21:35

Xterra Finland

Ve Finsku měla ČR opět dvojí zastoupení v elitní kategorii. Helena Erbenová sice tento závod vynechala, Jan Kubíček a Pavel Jindra drželi však českou vlajku i tak hodně vysoko. Jan Kubíček dosáhl na letošní nejlepší umístění, když skončil na 2.místě. Pavel Jindra závod dokončil jako 5.