Češi s medailovými ambicemi na MS v zimním triatlonu

10.03.2004 -
Zimní triatlon zakončí svojí letošní pouť od Tater přes Vysočinu a Pyreneje tam, kde začala, v Alpách. Mistrovství světa se koná 13. března opět ve Švýcarsku, stejně jako lednové mistrovství Evropy. Čeští reprezentanti letos potvrzují závod od závodu příslušnost ke světové špičce. Nejčerstvější výsledky Světového poháru ve španělském Candanchu hovoří samy za sebe. Šárka Grabmüllerová a Ota Kobr zvítězili a naznačili, kam náš zimní triatlon míří. To by měl ukázat právě závěrečný podnik letošního seriálu, kterým je MS ve švýcarském Wildhausu. (ČSTT)
Zimní triatlon zakončí svojí letošní pouť od Tater přes Vysočinu a Pyreneje tam, kde začala, v Alpách. Mistrovství světa se koná 13. března opět ve Švýcarsku, stejně jako lednové mistrovství Evropy. Čeští reprezentanti letos potvrzují závod od závodu příslušnost ke světové špičce. Nejčerstvější výsledky Světového poháru ve španělském Candanchu hovoří samy za sebe. Šárka Grabmüllerová a Ota Kobr zvítězili a naznačili, kam náš zimní triatlon míří. To by měl ukázat právě závěrečný podnik letošního seriálu, kterým je MS ve švýcarském Wildhausu.
Zatím nejpočetnější výprava našich sportovců v historii této mladé, progresivní disciplíny ve světě multisportů, nemohla obsahovat nikoho lepšího. Oba zkušené vítěze ze Španělska doplňují dvojnásobná mistryně republiky Petra Letenská a vicemistr Jiří Žák spolu s Pavlem Jindrou a Leošem Roušavým. Žhavými želízky v boji o světové medaile budou bezesporu junior Stanislav Groh a naše ambiciózní ženy, které doplní ve štafetě Gábina Loskotová. Vedoucími výpravy jsou Jiří Chaloupka a Ivo Grabmüller. Závodit se bude na obtížných alpských tratích, ale skvělá forma nejzkušenějších a profesionální přístup ostatních závodníků by měly být zárukou kvalitních výkonů.
Hodnocení:
Přečteno 145x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!