Na ME v Tartu získala zlato Lenka Fanturová

25.07.2018 -
Z Estonska si česká výprava veze několik úspěchů, po elitních závodnících zabodovali i reprezentanti z věkových kategorií. Lenka Fanturová zvítězila, Jaroslav Ploc skončil druhý, Dana Hyláková veze čtvrté místo a další umístění v TOP5 vybojoval František Schoval.

ME v OH triatlonu, Tartu – olympic distance

Po delší době byla česká výprava na závodech ME jak v elitních, tak ve věkových kategorií velmi početná. Během celého víkendu se na start postavilo dohromady 14 závodníků a závodnic. Z řad Elity byl nejúspěšnější František Linduška, který skončil na 5. místě. Mezi amatéry jsme pak brali hned dvě medaile.

Z vítězství se po skvělém výkonu radovala Lenka Fanturová, její partner Jaroslav Ploc dokázal v přesile britských závodníků vybojovat skvělé druhé místo. Ve stejné věkové kategorii pak zamíchal výsledkovou listinou i František Schoval, který doběhl na 5. místě. Daně Hylákové pak utekla medaile jen těsně a musela se spokojit s nepopulárním 4. místem. Pátou závodnicí výpravy byla Martina Tredgett, která se umístila na 18. pozici.

MČR Sprint triatlon, Měník – sprint distance

V Mělníku se o víkendu konalo MČR ve věkových kategoriích na vzdálenostech sprinttriatlonu. Vítězství se dočkali Jan Čelůstka s Jitkou Rudolfovou.

Ironman Lake Placid – full distance

V tomto závodě se každoročně střídá zastoupení buď pouze elitních mužů anebo elitních žen. Pro letošní rok se o prémie v hodnotě 40 tis. Dolarů bojovalo mezi ženami. Z vítězství se radovala Heather Jackson, která k tomu potřebovala zaplavat nejrychlejší čas, zajet nejlépe na kole a podat druhý nejlepší výkon v běhu. Druhou Jen Annett porazila o 15 minut, o dalších 10 minut zpět skončila třetí Sarah Piampiano.