Na MS v ITU dlouhém triatlonu zvítězili Frederiksen a Dapena

17.07.2018 -
Světový šampionát se tradičně jezdí na vzdálenostech 3 km plavání, 120 km na kole a 30 km běhu, tuto porci kilometrů nejlépe zvládla Dánka Frederiksen a Španěl Dapena. Z českých závodníků se na start postavila pouze závodnice AG Milada Brabcová, která obsadila 21. místo v K40-44.

ITU Long Distance World Championship – 3/120/30km

Frederiksen vedla již po plavání, avšak ještě i po kole se jí drželo trio pronásledovatelek, o svém vítězství tak rozhodla až v běhu a zvítězila o 2 minuty před Barbarou Riveros, o další 4 minuty zpět finišovala Annabel Luxford.

Mužský závod měl podobný průběh a Pablo Dapena tak musel o svém vítězství definitivně rozhodnout až nejrychlejším během. Druhý v cíli Ruedi Wild ztratil necelé 3 minuty, na 3. místě skončil Marko Albert.

ČR měla v tomto závodě jednu zástupkyni, na 21. místě ve své věkové kategorii (Ž40-44) skončila v čase 7:40:31 Milada Brabcová.

Muži „PRO“

1. Pablo Dapena Gonzalez (ESP) 5:19:30 S 36:56 T1 1:45 B 2:51:19 T2 1:51 R 1:47:39

Ironman Bolton, UK – full distance

Mezi muži zvítězil Joe Skipper, který se do vedení dostal až po 23 km běhu, do cíle si na druhého Marca Duelsena donesl náskok 7:20, třetí skončil Fabian Rahn o dalších 15 minut zpět.

V ženském závodě zcela dominovala Lucy Gossage, která zde spíše závodila s muži, neboť na druhou v cíli měla náskok přes půl hodiny, z čehož velkou část získala hned po plavání. Celkově skončila na 19. místě celkově.

Z Čechů byl nejrychlejší Jan Kundrát, který finišoval na 8. místě v kategorii a 23. místě celkově v čase 9:01:59.

1. Lucy Gossage (GBR) 8:51:18 S 1:02:56 T1 3:16 B 4:28:40 T2 2:31 R 3:14:26
2. Camilla Lindholm Borg (SWE) 9:24:16 S 1:29:15 T1 3:23 B 4:38:47 T2 2:08 R 3:10:45
3. Angela Naeth (CAN) 9:33:49 S 1:04:53 T1 3:54 B 4:36:01 T2 2:29 R 3:46:34