Lionel Sanders se veze na vítězné vlně

27.06.2018 -
Jeden z nejžhavějších kandidátů na titul z Havaje Lionel Sanders opět zvítězil v závodě středního triatlonu, tentokrát v Kanadě. Další z předních světových triatlonistů Frederik Van Lierde ovládl pro změnu závod na dlouhých distancích ve Francii.

Ironman 70.3, Mont Tremblant – half distance

Lionel Sanders dokázal zvítězit v domácím závodě, když mu největším sokem byl Američan Rodolphe Von Berg. V ženách zvítězila Američanka Meredith Kessler a porazila tak domácí hvězdu Rachel McBride.

V mužském závodě začal Lionel velmi slušně, když po plavecké části zaostal za čelem závodu pouze o minutu zpět. Je tedy velmi patrný jeho značný plavecký pregres. Na kole se nejprve v čele točili dva Američané a dva Kanaďané, Lionel zatím vše sledoval s kontrolovaným odstupem. Sám zaútočil až po 2/3 cyklistické části, kdy se ujal vedení. Kolo nakonec zajel nejrychleji ze všech a do druhého depa si přivezl téměř dvou minutový náskok. V půlmaratonu pak nikoho nenechal na pochybách a nejrychlejším během celkem pohodlně uhájil své vedení. Druhý za ním skončil s odstupem více jak tří minut Američan Von Berg, na stupních vítězů je doplnil druhý Kanaďan Brent McMahon.

V ženském závodě k radosti domácího publika vylézala první z vody Kanaďanka McBride, v patách ale měla pozdější vítězku Kessler. Po první třetině cyklistické části jela v čele Američanka Kessler, která však stále nedokázala setřást bojující Kanaďanku. Obě závodnice tak dojely do druhého depa pospolu a o všem měl rozhodnout až běh… nakonec se ukázala silnější americká závodnice a díky druhému nejrychlejšímu půlmaratonu si doběhla pro vítězství. Druhá s mankem téměř tří minut dorazila do cíle Kanaďanka McBride, třetí pak skončila další Američanka Jodie Robertson.

Ironman France – full distance

Ve Francii padl traťový rekord! Postarala se o to Britka Corinne Abraham ve svém premiérovém vítězství ve Francii, a to navzdory velmi větrnému počasí. Corinne k tomu potřebovala zkombinovat plavání za 1:04 (9 minutová ztráta na čelo), nejrychlejší cyklistickou část za 5:03 (posunula se těsně do vedení) a neuvěřitelný výkon v běhu, kdy maraton zvládla za 2:56 a zvítězila v čase 9:11:39 (rekord vylepšila o 42 s) s téměř 16 minutovým náskokem před Australankou Carrie Lester, třetí pak skončila domácí závodnice Manon Genet.

To Belgičan Van Lierde si připsal již své 5. vítězství v tomto závodě. Stačilo mu k tomu zaplavat 3. nejrychlejší čas (50:54), zajet 4. nejlepší čas na kole (4:43) a prolétnout nejrychleji maraton za 2:44:45! Nakonec tak zvítězil o více jak 10 minut před Španělem Antonym Costesem, třetí skončil Australan Cameron Wurf.

Muži „PRO“

1. Frederik Van Lierde (BEL) 8:25:22 S 50:54 T1 2:56 B 4:43:42 T2 3:07 R 2:44:45
2. Antony Costes (ESP) 8:35:47S 50:56 T1 3:03 B 4:43:35 T2 2:57 R 2:55:14
3. Cameron Wurf (AUS) 8:39:14 S 56:00 T1 3:10 B 4:32:20 T2 3:18 R 3:04:29