Radka Kahlefeldt – Vodičková si veze ze Šamorína bronz!

5.06.2018 -
V sobotu se na Slovensku konal další světový šampionát ve středním triatlonu – The Championship, Challenge. Nejvýraznější českou stopu zaznamenala Radka Kahlefeldt – Vodičková, která skvělým výkonem brala třetí místo v extrémně nabité konkurenci. V závodě na Filipínách zvítězil mezi amatéry Petr Lukosz.

The Championship, Challenge, Šamorín – half distance

V ženském závodě se po plavecké části usadila na čele Britka Lucy Charles, která si do cyklistické části přivezla náskok více jak 2 minut na Radku a další pronásledovatelky. Radka na Lucy ztratila další 3 minuty na kole, i tak ale vybíhala do poslední části na slušné pozici. V závodě byla v tu chvíli poněkud vzadu Němka Anne Haug, která ale předvedla neuvěřitelný výkon v běhu a časem 1:15:56 se nakonec posunula i před Radku a brala druhé místo za skvělou Britkou.

Výborný výkon předvedla i Radka, která nakonec své třetí místo uhájila až do konce a v cíli neskrývala dojetí. „Manžel mi před startem řekl, že bych mohla být do 5.místa, moc jsme mu nevěřila, ale postupem času jsem v závodě zjistila, že bych tuto jeho předpověď mohla naplnit. Nakonec jsem dokonce vybojovala pódium a jsem z toho nadšená,“ řekla Radka bezprostředně po doběhu.

V mužích byl k vidění souboj dvou tradičních rivalů. Lionel Sanders vs. Sebastian Kienle. Z vítězství se nakonec radoval prvně jmenovaný, který rozdílový výkon předvedl v běhu a Sebastiana předběhl jen pár kilometrů před cílem. Na stupních vítězů je doplnil mladý Němec Florian Anger.

Nejlepším z Čechů byl Jan Šneberger, který dokončil v solidním čase 4:18 na 6.místě ve své věkové kategorii a 23.místě celkově mezi amatéry.

Ironman Philippines – full distance

Nick Baldwin dokázal za svými zády udržet novozélandskou legendu Camerona Browna, kterému je 45 let, a dojel si v tomto závodě pro vítězství. V ženách dominovala čerstvá máma Liza Blatchford.

Z českého pohledu byl zajímavý závod amatérů, který opanoval Čech Petr Lukosz, který si tím zajistil účast na říjnové Havaji. Petr by se neztratil ani mezi profesionály, neboť obsadil celkové 4.místo.

Ironman 70.3, Kraichgau – half distance

Podobně jako závod na Slovensku byl tento podnik skvěle obsazen. Souboj Jana Frodena, Patrika Langeho, Nicholase Kasteleina a dalších hvězd nabídl skvělou podívanou. O svém vítězství rozhodl Frodeno především na kole, kde druhému v cíli Patricku Langemu nadělil více jak tři minuty, když k tomu navíc přidal i o minutu rychlejší běh, bylo o vítězi rozhodnuto. Stříbro vybojoval Němec Patrick Lange před tréninkovým parťákem Jana Frodena Nicholasem Kasteleinem.

I v ženách bylo startovní pole nabité, avšak Laura Philipp ukázala svojí mimořádnou formu a dokázala zvítězit o více jak 10 minut. Druhé místo za ní obsadila Daniela Sämmler a třetí doběhla nestárnoucí Yvonne Van Vlerken.