Přehled víkendových závodů

25.04.2018 -
O víkendu byly na programu tři velké závody ve středním triatlonu. Hodně byli vidět brazilští závodníci a závodnice, sekundovali jim Američani.

Ironman 70.3, Peru – half distance

Američanka Sarah Piampiano a Francouz Cyril Viennot ovládli závod v Peru. Jednalo se o velmi těsné a napínavé souboje. Sarah doběhla do cíle o minutu před druhou Kanaďankou Kirsty Jahn a třetí Američankou Kelsey Withrow. Obě ale byly nejprve diskvalifikovány, Američanka byla ale nakonec opět vrácena, tentokrát na druhé místo.

V mužích si to o prvenství rozdali Francouz s Američanem Andym Pottsem. Ten sice vedl po plavání o téměř dvě minuty, nakonec byl ale dojetý balíkem pěti závodníků a v závěrečném běhu jen těsně podlehl Cyrilovi.

Ironman 70.3, Florianopolis – half distance

V tomto závodě brali zlato shodně dva domácí závodníci – Igor Amorelli a Pamella Oliveira. Amorelli si udělal velký náskok na kole, když cyklistickou část zvládl za 2:03! Druhý za ním skončil Američan Tim O´Donnell a třetí byl další Brazilec Juri Vinuto.

V ženách byl k vidění napínavější souboj, když domácí závodnice Oliveira všem uplavala a postupně ztrácela ze svého 4 minutového náskoku. Do cíle nakonec dorazila s 11 s náskokem na Bruna Mahn a necelou minutu na další krajanku Beatriz Neres. Brazilky tak obsadily kompletní pódium.

Challenge Brasilia – half distance

V tomto závodě byli nejrychlejší Reinaldo Colucci a Carol Furriela. Mužský závod byl napínavější. Reinaldo finišoval sice s náskokem 4 minut na druhého v cíli Murcuse Fernandes a třetího Bruna Mateuse, avšak alespoň měl soupeře. V ženském závodě byla mezi profesionálkami hodnocena jediná žena.