Fantastická Erbenová iovládla Xterru ve Švýcarsku

30.06.2013 -
O víkendu se ve švýcarském Vallee de Joux konal další závod Světového poháru Xterra, který byl i třetím dílem Evropského poháru. Na startu nechyběli čeští závodníci, kteří v zemi helvétského kříže zanechali výraznou stopu. Helena Erbenová ovládla závod žen a ve třech závodech evropské tour má na svém kontě dvě prvenství a jedno druhé místo. Mezi muži skončil Jan Kubíček čtvrtý, Pavel Jindra pátý a David Janda devátý. Devátá byla i Lenka Cibulková.

Kvůli studenému počasí bylo zrušeno plavání. Místo 1500 metrů ve vodě na triatlety čekalo 5 kilometrů běhu, po kterém následovalo 24 kilometrů na horském kole v bahně. A na závěr další běh dlouhý 10 kilometrů. Erbenová do Švýcarska cestovala jako favoritka, ale problém byl, že měla velkou rýmu.


"Mně to připadá naprosto neuvěřitelné, protože do Švýcarska jsem odjížděla s hroznou rýmou a kašlem. A uklidňovala jsem se tím, že to je alergie. A asi opravdu byla, tedy pořád je," popisovala šťastná Erbenová, která vnímala závod jako jeden z nejtěžších, který kdy jela. "Říkali to i ostatní a vlastně potvrdili, že duatlony jsou náročnější než triatlony," pokračovala.

Její vítězství se nerodilo lehce, ale bývalá reprezentantka v lyžování nakonec vše zvládla na jedničku. "Měla jsem velkou radost, že jsem do cíle mohla v klidu přinést českou vlajku. Po úvodním běhu jsem vyjížděla na doslova brutální blátivé kolo asi s půlminutovým náskokem na Renatu Bucherovou a Marion Lordblanchetovou. Ty mě na kole brzo dostihly. Renata se přese mě v blátě převalila a začala se mi vzdalovat. Sice jsem jí v dlouhých stoupáních viděla, ale z blátivé trati jsem měla velký respekt a podvědomě se šetřila na těžký běh. Do toho jsem vybíhala se ztrátou 1:15, ale už v polovině prvního okruhu jsem vedla a doběhla si pro první místo," hodnotila závod Erbenová.

O druhou příčku se vedl velký boj a nakonec se ze stříbra radovala Švýcarka Andrea Huslerová. Třetí doběhla Katrin Müllerová z Německa. Další Češka Lenka Cibulková skončila devátá.

V mužích se blýskli Jan Kubíček a Pavel Jindra. Prvně jmenovaný skončil čtvrtý, Jinda byl o příčku za ním. Jako devátý protnul cílovou pásku David Janda.


Hodnocení:
Přečteno 503x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!