Krušnomana poznamenala bouřka i kroupy, mistry republiky v duatlonu se stali Holub a Loubková

6.05.2012 -
V hotové peklo se díky prudkému dešti s bouřkou a kroupami proměnil sobotní závod Krušnoman, který byl mistrovství republiky v duatlonu a byl to také první závod z prestižního seriálu Českého poháru v dlouhém triatlonu s názvem Ford Czechman Tour. Mistrovské tituly získali Václav Holub a Ivana Loubková.
První zastávka šestidílného seriálu Ford Czechman Tour odstartovala v krušnohorském Sportareálu Klíny a na závodníky čekalo 5 kilometrů běhu, 75 kilometrů cyklistiky a na závěr 15 kilometrů běhu.

Úvodní běžecký úsek proběhl ještě na suchu, ale nedlouho po přesednutí na kola se začaly do duatlonistů opírat poryvy větru a bičovat je provazce vody, ke kterým se přidaly i kroupy. Z 99 startujících vydrželi jen ti nejotrlejší. V mužích se zrodilo veliké překvapení, protože na prvním místě se při neúčasti zraněného čtyřnásobného vítěze Karla Zadáka objevil Václav Holub. Ten porazil i ironmanskou legendu Petra Vabrouška.

„Na kole to bylo peklo. Před vodou se nešlo nijak ochránit a před zimou zahřát. Musel jsem se kousnout,“ popisoval nepříjemné okamžiky devětadvacetiletý Pražan. „Běh jsem pak bral hop nebo trop. Kdyby se běželo ještě o kus dál, asi by mi došlo,“ vysvětlil s radostí, kterou násobil skalp druhého Vabrouška. Třetí místo bral Radovan Fišer.

Mezi ženami se mistryní republiky stala Ivana Loubková. „Jsem na Klínech potřetí, ale tohle byl nejtěžší závod. Jednak kvůli tomu počasí, a pak jsem měla také hodně silné soupeřky,“ říkala vítězka, která přiznala, že v nejprudší bouři měla chuť závod zabalit.

„Neudělala jsem to proto, že jsem vedla. Na prvním místě jsem byla od začátku, takže jsem to chtěla dotáhnout, ale bylo to těsné,“ líčila Loubková, jinak několikanásobná mistryně republiky v duatlonu a terénním triatlonu. Druhá skončila Simona Vykoukalová, třetí pak sestra vítězky Kateřina Loubková.

Výsledky, Krušnoman – MČR v dlouhém duatlonu:
Muži: 1. Václav Holub (Velosport Valenta Scott Team) 3:34:12,9, 2. Petr Vabroušek (Author Tufo TRI LIFE Zlín) +3:20,7, 3. Radovan Fišer (Team Bike Březová) +5:16,6.

Ženy: 1. Ivana Loubková (TT Cyklorenova Cvikov) 4:14:41,4, 2. Simona Vykoukalová (Rocktechnik Triatlon) +15,8, 3. Kateřina  Loubková (TT Cyklorenova Cvikov) +4:16,3.Hodnocení:
Přečteno 1242x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!