Krušnoman long distance duathlon již tento víkend!

19.09.2006 -
Už jen několik desítek hodin nás dělí od velké premiéry v Krušných horách. Rok příprav pomalu končí a je čas Vám prodat naše malé – velké dílko. Po 6-ti ročnících úspěšného dlouhého duatlonu v Českém Krumlově přebírá štafetu horská obec Český Jiřetín.
Co na Vás čeká? Jsou to tři čísla: 1920 (celkové převýšení celého závodu), 28 (objednaná teplota vzduchu) a 40 (počet pořadatelů, kteří na Vás čekají).

Co jsme připravili za menu?
První běh o délce 20-ti km, který kopíruje státní hranice České republiky. Poběžíte podél hraničního potoka, nejdříve proti proudu a pak po proudu toku. Neoprény a kajaky jsou zakázaný :-) a jeleni jsou v říji :-) Z 20-ti km běhu jsou 4 km po asfaltu a zbylých 16 km je po přírodních cestách. Celkové převýšení prvního běhu (20km) je 400 výškových metrů.

Cyklistika je ve 4 okruzích o celkové délce 100km. Asfalt je vyčištěný, žádná díra ba ani dírečka. Během cyklistiky Vám budou společnost dělat veverky, jeleni, srny, divoké prasata a sojka práskačka. Ta taky ohlídá jízdu v háku a vše mi nahlásí. Půjčil mi ji Krakonoš a spolu se sanitním vozem to je nejdražší položka celého závodu. Pojedete i 4x přes hráz vodní nádrže Fláje, kdy budete mít po pravé straně plno vody – pitné a po levé ruce bude jedno velké nic s nádherným výhledem na okolí. Cyklistická část má celkové převýšení 1320 výškových metrů a je celá po asfaltu :-)

Závěrečný 10-ti km běh kopíruje první desítku (myslím běh, nikoliv pivo) a pak už se jen trefit do cílového koridoru a přemýšlet nad tím, proč jsem raději nejel s rodinou na Karlštejn…

Tomáš Langhammer

Hodnocení:
Přečteno 422x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.2.23Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo