Powerman Austria Fekl 5. místo

4.09.2006 -
Český reprezentant Daniel Fekl z Author teamu obsadil 5. místo na Powermanu Austria ve Weyeru, letos posledním díle nejprestižnější duatlonové série. Vyhrál Joerie Vansteelant, 24letý mladší bratr nejúspěšnějšího duatlonisty všech dob v traťovém rekordu.
Osminásobný mistr světa Benny Vansteelant odpočíval po Zofingenu, který se konal minulý víkend. Mezi ženami triumfovala Dánka Gasbjergová, ale druhé místo stačilo Britce Parsonsové k proniknutí na špici žebříčku. Na tratích 14 km běh – 76 km kolo – 7 km běh závodilo přes 150 elitních duatlonistů. „U nás se takové závody vůbec nejezdí a já nemám tolik naježděno na kole, abych si mohl dovolit rvát to hned od začátku naplno,“ vyprávěl spokojený Fekl. Po prvním běhu se držel čtvrtý, na kole se propadl na sedmé místo, ale v druhém běhu šel zase dopředu.

Muži: 1. J. Vansteelnat (Belg.) 3:07:20, 2. Prungraber (Rak.) -13:05, 3. Mogensen (Dán.) -15:54,… 5. Fekl -19:42.
Ženy: 1. Gasbjergová (Dán.) 3:48:03.