Fekl vyzývá Ospalého

28.04.2005 -
Dobřany - Tuzemská pohárová sezona startuje v sobotu duatlonovým šampionátem v Dobřanech u Plzně. Na Velké ceně města na tratích 6,8 km běh - 28 km kolo - 3,4 km běh půjde o mistrovské medaile i nominace na evropský šampionát v Debrecenu. Hlavním pořadatelem je i jeden z favoritů, domácí duatlonová jednička Daniel Fekl. "Nevím, kde mi hlava stojí.

Dobřany - Tuzemská pohárová sezona startuje v sobotu duatlonovým šampionátem v Dobřanech u Plzně. Na Velké ceně města na tratích 6,8 km běh - 28 km kolo - 3,4 km běh půjde o mistrovské medaile i nominace na evropský šampionát v Debrecenu.

Hlavním pořadatelem je i jeden z favoritů, domácí duatlonová jednička Daniel Fekl. "Nevím, kde mi hlava stojí. Makám na tom půl roku. Zařizuju od záchodů přes sponzory po uzavírky silnic Ale věřím, že mohu i slušně zazávodit. Už to dotáhne sám táta," říká. "Možná to je takhle dokonce lepší. Hlavu mám plnou jiných starostí a nestresuju se."
Na cenách se rozdá 45 000 korun, další věcné dary dorovnají částku až na 100 000 Kč.

Fekl si pozval zdatného protivníka, triatlonistu Filipa Ospalého. "Na začátek sezony jsem jezdíval Šumperk a teď přišel Dan se slušnou a včasnou pozvánkou," vysvětluje svoji účast.

Vzájemná bilance je zatím 2:0 pro Ospalého. "No, zdvořilý nebudu, to není součást nabídky, počkejte do finiše," směje se Ospalý. "Dvakrát mě orval v posledních metrech, řezali jsme se vždycky aspoň dvě stě metrů," připomíná Fekl. "Bylo by pěkný to skóre změnit teď doma."

Ospalý změnil model zimní přípravy. Tři týdny se připravoval v Turíně se špičkovým Ukrajincem Polikarpenkem. "Hlavně psychicky to bylo něco úplně jiného, jsem moc rád, že jsem to absolvoval." Fekl strávil jenom měsíc na běžkách na Šumavě, zbytek trénoval doma.

K dalším hvězdám závodu patří všestranný Jan Kubíček, nebo Vendula Frintová, loňská první dáma českého triatlonu.

Bohatý doprovodný program na dobřanském náměstí T. G. Masaryka začíná už v 10 běžeckými závody dětí, pak předvede show trialista Spaceman. Start duatlonu je ve 14, v cíli se borci objeví po 15. hodině. Pak následuje beseda a autogramiáda úspěšných olympioniků Šmídové, Hykové, Ježka, Šnebergra a dalších. A ve 20.30 večer vypukne velký koncert slovenské kapely No name, závodníci mají vstup zdarma.

Hodnocení:
Přečteno 104x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.6.23Společné soustředění jsou prostě OHROMNÉ, říká Petr Bludský
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri