Fekl vyzývá Ospalého

28.04.2005 -
Dobřany - Tuzemská pohárová sezona startuje v sobotu duatlonovým šampionátem v Dobřanech u Plzně. Na Velké ceně města na tratích 6,8 km běh - 28 km kolo - 3,4 km běh půjde o mistrovské medaile i nominace na evropský šampionát v Debrecenu. Hlavním pořadatelem je i jeden z favoritů, domácí duatlonová jednička Daniel Fekl. "Nevím, kde mi hlava stojí.

Dobřany - Tuzemská pohárová sezona startuje v sobotu duatlonovým šampionátem v Dobřanech u Plzně. Na Velké ceně města na tratích 6,8 km běh - 28 km kolo - 3,4 km běh půjde o mistrovské medaile i nominace na evropský šampionát v Debrecenu.

Hlavním pořadatelem je i jeden z favoritů, domácí duatlonová jednička Daniel Fekl. "Nevím, kde mi hlava stojí. Makám na tom půl roku. Zařizuju od záchodů přes sponzory po uzavírky silnic Ale věřím, že mohu i slušně zazávodit. Už to dotáhne sám táta," říká. "Možná to je takhle dokonce lepší. Hlavu mám plnou jiných starostí a nestresuju se."
Na cenách se rozdá 45 000 korun, další věcné dary dorovnají částku až na 100 000 Kč.

Fekl si pozval zdatného protivníka, triatlonistu Filipa Ospalého. "Na začátek sezony jsem jezdíval Šumperk a teď přišel Dan se slušnou a včasnou pozvánkou," vysvětluje svoji účast.

Vzájemná bilance je zatím 2:0 pro Ospalého. "No, zdvořilý nebudu, to není součást nabídky, počkejte do finiše," směje se Ospalý. "Dvakrát mě orval v posledních metrech, řezali jsme se vždycky aspoň dvě stě metrů," připomíná Fekl. "Bylo by pěkný to skóre změnit teď doma."

Ospalý změnil model zimní přípravy. Tři týdny se připravoval v Turíně se špičkovým Ukrajincem Polikarpenkem. "Hlavně psychicky to bylo něco úplně jiného, jsem moc rád, že jsem to absolvoval." Fekl strávil jenom měsíc na běžkách na Šumavě, zbytek trénoval doma.

K dalším hvězdám závodu patří všestranný Jan Kubíček, nebo Vendula Frintová, loňská první dáma českého triatlonu.

Bohatý doprovodný program na dobřanském náměstí T. G. Masaryka začíná už v 10 běžeckými závody dětí, pak předvede show trialista Spaceman. Start duatlonu je ve 14, v cíli se borci objeví po 15. hodině. Pak následuje beseda a autogramiáda úspěšných olympioniků Šmídové, Hykové, Ježka, Šnebergra a dalších. A ve 20.30 večer vypukne velký koncert slovenské kapely No name, závodníci mají vstup zdarma.

Hodnocení:
Přečteno 105x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.