Fekl vyzývá Ospalého

28.04.2005 -
Dobřany - Tuzemská pohárová sezona startuje v sobotu duatlonovým šampionátem v Dobřanech u Plzně. Na Velké ceně města na tratích 6,8 km běh - 28 km kolo - 3,4 km běh půjde o mistrovské medaile i nominace na evropský šampionát v Debrecenu. Hlavním pořadatelem je i jeden z favoritů, domácí duatlonová jednička Daniel Fekl. "Nevím, kde mi hlava stojí.

Dobřany - Tuzemská pohárová sezona startuje v sobotu duatlonovým šampionátem v Dobřanech u Plzně. Na Velké ceně města na tratích 6,8 km běh - 28 km kolo - 3,4 km běh půjde o mistrovské medaile i nominace na evropský šampionát v Debrecenu.

Hlavním pořadatelem je i jeden z favoritů, domácí duatlonová jednička Daniel Fekl. "Nevím, kde mi hlava stojí. Makám na tom půl roku. Zařizuju od záchodů přes sponzory po uzavírky silnic Ale věřím, že mohu i slušně zazávodit. Už to dotáhne sám táta," říká. "Možná to je takhle dokonce lepší. Hlavu mám plnou jiných starostí a nestresuju se."
Na cenách se rozdá 45 000 korun, další věcné dary dorovnají částku až na 100 000 Kč.

Fekl si pozval zdatného protivníka, triatlonistu Filipa Ospalého. "Na začátek sezony jsem jezdíval Šumperk a teď přišel Dan se slušnou a včasnou pozvánkou," vysvětluje svoji účast.

Vzájemná bilance je zatím 2:0 pro Ospalého. "No, zdvořilý nebudu, to není součást nabídky, počkejte do finiše," směje se Ospalý. "Dvakrát mě orval v posledních metrech, řezali jsme se vždycky aspoň dvě stě metrů," připomíná Fekl. "Bylo by pěkný to skóre změnit teď doma."

Ospalý změnil model zimní přípravy. Tři týdny se připravoval v Turíně se špičkovým Ukrajincem Polikarpenkem. "Hlavně psychicky to bylo něco úplně jiného, jsem moc rád, že jsem to absolvoval." Fekl strávil jenom měsíc na běžkách na Šumavě, zbytek trénoval doma.

K dalším hvězdám závodu patří všestranný Jan Kubíček, nebo Vendula Frintová, loňská první dáma českého triatlonu.

Bohatý doprovodný program na dobřanském náměstí T. G. Masaryka začíná už v 10 běžeckými závody dětí, pak předvede show trialista Spaceman. Start duatlonu je ve 14, v cíli se borci objeví po 15. hodině. Pak následuje beseda a autogramiáda úspěšných olympioniků Šmídové, Hykové, Ježka, Šnebergra a dalších. A ve 20.30 večer vypukne velký koncert slovenské kapely No name, závodníci mají vstup zdarma.

Hodnocení:
Přečteno 104x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.2.23Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo