Ukázal jsem, že jsem nejlepší, říká duatlonista

6.05.2004 -
Šumperk - Zase zvedl ruce nad hlavu a proťal cílovou pásku. Jako vítěz. Šestadvacetiletý Daniel Fekl se stal o víkendu mistrem republiky v duatlonu. Hned v prvním závodě sezony a hned v prvním startu v modročerném dresu nového pražského Koma racing teamu. Pro něj získal i týmové zlato s čerstvými kolegy - zkušeným Milošem Foxem a mladíčkem Petrem Kaslem, šampionem do 23 let.
Šumperk - Zase zvedl ruce nad hlavu a proťal cílovou pásku. Jako vítěz. Šestadvacetiletý Daniel Fekl se stal o víkendu mistrem republiky v duatlonu.

Hned v prvním závodě sezony a hned v prvním startu v modročerném dresu nového pražského Koma racing teamu. Pro něj získal i týmové zlato s čerstvými kolegy - zkušeným Milošem Foxem a mladíčkem Petrem Kaslem, šampionem do 23 let.

"Měl jsem obrovskou motivaci ukázat funkcionářům, kteří mě připravili o pohár, že jsem nejlepší," těšilo Fekla. Loni byl dodatečně diskvalifikován z první příčky domácího seriálu za špatně vylepené registrační známky. Mohl tak dokončit pohárový hattrick, tři už má aspoň domácí tituly.

Jaký to byl v Šumperku závod? "Začal jsem takticky, držel jsem se v závěsu. Věděl jsem, že Honza Kubíček zaútočí na kole," popisuje souboj na tradičním kopci Rapotíně.
Na kole přijela do depa čtyřčlenná skupina, z níž se brzy oddělil Fekl s dalším reprezentantem Minaříkem. "Pět set metrů před cílem jsem nastoupil a rozhodl," dodal hrdě.


Každý úvod sezony bývá obtížný. "Nebyl jsem nikde v teple a trénoval jen na Šumavě." Připravoval se s Michalem Šnebergrem, v testovacím krosu v Plzni porazil dalšího atletického matadora Dubravčíka. To ho skvěle naladilo.


Teď ho čeká druhý pohárový závod v Netolicích, pak exhibice ve švýcarském Zofingenu v neobvyklé běžecko-cyklistické kombinaci 4-16-4-16-4.


Na závěr jarního bloku světový šampionát v Belgii. "Tam chci uspět, ukázat se konečně i na světě." Zatím nejlíp skončil čtrnáctý před dvěma lety. Týmové úspěchy nepočítá.


A pak? "Začal jsem trochu plavat, chci jezdit terénní Xterru. Ta má velkou budoucnost, moc mě láká," plánuje. Postaví si také štafetu pro stále populárnější Adrenalin cup.
Jeho nový sponzor má zájem, aby ukázal jeho značku doma.
"Pomohl mi. Domluvili jsme se na měsíčním platu, zajistil mi vybavení, mám jistotu," oceňuje Fekl. Přesto musí shánět další sponzory, počítat s výhrami a pomoci tátovi v dobřanském obchodě, aby vyšel.


"Taky možná vyrazíme do Rakouska a do Ameriky, tam je víc závodů," těší se na rady a doprovod ostříleného Foxe, bronzového z mistrovství světa 1993.
Oba vědí, že duatlon není zlatý důl. Ani pro zlaté medailisty.

Hodnocení:
Přečteno 136x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu