Pilkinton duatlon ČP

14.05.2006 -
o medailích rozhodovaly pády na kole, ale také jen tři desetiny sekundy. Víkendové duatlonové republikové mistrovství a závod Českého poháru přilákal na start do Stráže pod Ralskem přes stovku sportovců ve věkových kategoriích od 9 do 19 let . Nejmladší a nejvíce povzbuzovanou "závodnicí" byla 6 ti letá Martina Vlasáková z domácího pořadatelského PILKINGTON TRI KLUBU.
(převzato ze stránek pořadatele www.pilkintontriklub.cz )

V nejsledovanější juniorské kategorii rozhodovali o prvních pozicích pády na kole. Na vlhkém a kluzkém asfaltu skončili naděje na čelní umístění pro Lukáše Hirta (TK Mor. Budějovice) , Lukáše Tomáška (SK OMT Pardubice) a Michala Táborského ( SK SPORTPRESTIŽ Praha). Ve stejném místě nezvládli nástrahy vlhkého asfaltu a ve stejné chvíli pro ně závod skončil - naštěstí jej s mírnými odřeninami. Mistrovského titul vybojoval Petr Soukup (TJ Nová Paka) před Ondřejem Jeníčkem (SK OMT Pardubice). Mezi juniorkami dominovala stylem "start -cíl" Tereza Vašinová (SK SPORTPRESTIŽ Praha).

MČR dorostenců - závod velmi atraktivní pro diváky. Čtrnáctičlenná skupina sportovců absolvuje společně celý závod a o pořadí v cíli se rozhodlo až na posledním běžeckém kilometru. Z jihu Čech si do Stráže pod Ralskem pro první tři místa v dorosteneckém šampionátu přijeli - vítěz závodu Ondřej Vosátka (E.ON triatlon Tábor) před Martinem Novákem ( TC Vaněk Jindřichův Hradec) a třetím v celkovém pořadí - Vojtěchem Krejčím (E.ON triatlon Tábor). Lea Johanidesová ( Cyklo Stratílek) potvrdila roli favoritky mezi dorostenkami, ale velice dobře jí po takřka celý závod "potrápila" Eva Krchová (ACP OLYM Brno).

Tři desetiny sekundy - to je časový rozdíl mezi vítězem závodu Českého poháru starších žáku Markem Novotným (E.ON triatlon Tábor) a druhým v cíli Davidem Kuchaříkem (TK Mor. Budějovice). Oba si určovali již od začátku tempo závodu a teprve sprinterským soubojem na cílové rovince se rozhodovalo o vítězi. O několik centimetrů se jim stal Marek Novotný. Třetí v pořadí skončil Roman Kaniščev ( PILKINGTON TK).
Mezi staršími žačkami zvítězila s více než dvouminutovým náskokem Zuzana Vlčková ( PILKINGTON TK), před Vendulou Janouškovou ( TTK Slavia VŠ Plzeň). 

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
MČR v duatlonu startuje ve Stráži pod Ralskem
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY
Pilkinton Tri Klub - pořadatel závodu
Přečteno 243x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.2.23Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo