Duatlonové tituly mistrů republiky si ze Žamberku vezou Kuchařík a Moravcová

23.09.2012 -
Východočeský Žamberk v podhůří Orlických hor byl dějištěm mistrovství České republiky v duatlonu. Tituly si ze závodu, který doprovázelo chladné počasí, odvážejí brněnský triatlonista David Kuchařík a Klára Moravcová z Jablonce.

První a závěrečná část - tedy běžecké úseky pět a tři kilometry - se odehrávaly v zámecké zahradě. Běželo se po zpevněných cestách nebo po trávě. Na cyklistickém dvacetikilometrovém úseku museli závodníci zvládnout na silnici jedno náročnější stoupání.

Kuchařík vedl od začátku a držel se ho jen Martin Novák. „Po první půli cyklistiky jsem zůstal vepředu sám. Doufal jsem, že mě ve druhé části nikdo zezadu nedorazí. V závěrečném běhu jsem si už vedení pohlídal,“ řekl o závodě. „Byla docela zima, hlavně na kole, ale naštěstí nefoukal vítr,“ dodal.

Brněnský závodník si vítězstvím trochu spravil chuť po mistrovství republiky v Brně o předcházejícím víkendu. „Nepodařilo se mi tam na kole chytit skupinu, ve které jsem měl být, takže jsem si v Žamberku v závěru sezony udělal trochu radost,“ přiznal jednadvacetiletý Kuchařík.

Suverénní vítězkou se stala bývalá biatlonistka a současná dálková běžkyně na lyžích Klára Moravcová. „Na to, že jsem v pátek přijela z třítýdenního vysokohorského soustředění v Itálii, se mi závodilo docela dobře. Závodit jsem se rozhodla na poslední chvíli, protože jsem se necítila unavená. Zimou jsem ani moc netrpěla, protože na kempu byly teploty ještě nižší než tady,“ vykládala devětadvacetiletá Moravcová, která loni skončila na duatlonu v Žamberku třetí.

Při běhu se dostala na první místo, protože se jí tempo zdálo pomalé. „Čekala jsem, že mě holky dojedou na kole, protože na něm zase tak často netrénuji, ale byla jsem vepředu pořád sama. V závěrečném běhu jsem ještě zrychlila,“ popsala závod jablonecká lyžařka.

Výsledky mistrovství ČR v duatlonu (běh: 5 km, kolo: 20 km, běh: 3 km)

Muži: 1. David Kuchařík (Ekol Team o.s.) 57:15,6, 2. Martin Novák (Tri Club Vajgar Jindřichův Hradec) 58:46,1, 3. Tom Svoboda (Author Tufo TRI Life Zlín) 59:03.5, 4. Petr Minařík (Titan sport club Zlín) 59:07,8, František Kubínek (Ekol Elite Triatlon Team) 59:37,9.

Ženy: 1. Klára Moravcová (Ski klub Jablonec) 1:07:20,3, 2. Šárka Grabmüllerová (B a H Triatlon Č. Budějovice) 1:09:27,6, 3. Linda Vítová (Hisport Team) 1:10:11,5.

Hodnocení:
Přečteno 714x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.2.23Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo