Přeborník kraje Vysočina bude znám po závodě v Kamenné u Třebíče

10.05.2012 -
Čtvrtý závod Poháru kraje Vysočina vypukne v neděli 13.5.2012 v obci Kamenná u Třebíče. Tento závod je Přeborem kraje v disciplíně duatlon. Proto jsme se zeptali hlavního pořadatele Milana Procházky jak probíhají finální přípravy na závod.
Milan Procházka sám aktivní závodník pořádá v obci Kamenná duatlon a několik dalších závodů a akcí. Zaměřuje se především na delší závody, ale cizí mu není ani duatlon, kvadriatlon a další typy závodů.

1. Jaké tratě čekají na závodníky?

Připravujeme běžecké tratě na okruhu o délce 1,7 km, kdy v první části poběží muži tři (5,1 km) a v druhé části dva okruhy (3,4 km). Ženy mají oba běžecké úseky na dva okruhy. Trať je převážně po asfaltových cestách v obci Kamenná a je členitá. Cyklistická část je nová a doufám, že i dostatečně náročná. Na trase 24 km jsou dvě dlouhá 12% stoupání, která mohou mít vliv na pořadí ve startovním poli. Informace o závodu najdete na www.kamenaci.eu

2. Nachystali jste nějaké novinky oproti minulým ročníkům?
V letošním čtvtrém ročníku jsme byli nuceni změnit trasu kola z důvodu špatného stavu vozovky. Myslím si však, že o kouzlo Vysočiny závodníci určitě nepřijdou a že nový okruh je ještě zajímavější. Na své si příjdou zejména vrchaři, protože se střídají dlouhé sjezdy s dlouhými výjezdy.

3. Kolik rozhodčích se podílí na pořádání závodu a jak dlouho ho chystáte?
Závod připravujeme už od dubna, abychom ho zajistili především po sponzorské stránce. Vlastní organizace a zajištění trasy je záležitostí posledních dvou týdnů. Pořadatelsky ho zajišťuje asi 20 dobrovolníků především z pořadatelské sdružení Kameňaci o.s. Budou dbát na hladký průběh závodu na trati i v jeho zázemí .

4. Změnil se nějak přístup k závodu, když byl letos vyhlášen jako Přebor kraje Vysočina v duatlonu?
Od počátku se snažíme mít každý závod na dobré úrovni, aby závodníci odjížděli z Kamenné spokojeni a rádi se k nám vraceli. Máme radost, že jsme obdrželi vizitku Přebor kraje Vysočina a snad závod i zázemí tomu budou odpovídat. Pro nejlepší jsou připraveny věcné ceny a tradiční kamenné medaile. Na závěr nebude chybět ani tombola.

5. Budeš sám závodit?
To je otázka, kterou slyším v poslední době velmi často. Poprvé tu nebudu závodit a budu postaven jen do role pořadatele. Toto rozhodnutí je důsledkem nedávné nehody na soustředění v Chorvatsku, kde jsem mě pád. Odneslo to pravé rameno a díky ocelovým výstužím si dám ještě minimálně dva měsíce od závodění pauzu. Přesto se na závod těším a pokud nám bude i počasí nakloněné, tak to bude pro všechny zúčastněné velká výzva.

Takže pokud nemáte vybrán jiný závod a nebo se vám nechce v neděli trénovat přijeďte k nám do Kamenné.

Za pořadatele Milan Procházka


Hodnocení:
Přečteno 703x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu