Zahájení duatlonové sezony na Vysočině

3.05.2012 -
Prvním závodem krajského poháru na Vysočině bude duatlonový závod Fryšavský drsoň. Zeptali jsme se jednoho z pořadatelů co čeká účastníky.

Rozhovor nám poskytl jeden z pořadatelů Jan Mička dříve výborný triatlet, který na Fryšavě bydlí. Fryšavský drsoň byl vytvořen po výpadku Pernštejnského pekla z kalendáře závodů.

Proč zrovna Fryšava byla vybrána pro tento závod?

O místu závodu jsem nerozhodoval jenom já, jde o nápad mého kamaráda, který je spolu se mnou hlavním pořadatelem. Chtěli jsme tímto nahradit zrušený závod Pernštejnské peklo, které se konalo na náročných tratích v okolí Bystřice nad Pernštejnem. Já jsem samozřejmě jeho nápad uvítal, protože jsem se triatlonu a duatlonu dlouhou dobu věnoval a místa kolem Fryšavy jsou nádherná a to nejen pro zimní sporty, ale i pro silniční a MTB vyjížďky a taky pro samotný běh. Takže duatlon s drsnými podmínkami se na Fryšavu skutečně hodí a kdo ho zkusí bude určitě motivován k jeho absolvování v dalších letech. My samozřejmě budeme rádi, když každý konkrétní závodník bude spokojený se závodem i s pohledem na přírodu kolem fryšavských vršků.

Jaké na závodníky čekají tratě a zázemí?

Tratě jsem dávali dohromady společně ještě s poradci z řad závodníků. O cyklistice nebylo pochyb už od začátku, je poměrně náročná, neboť se v ní vyskytují jak krátká prudká stoupání, tak i jeden delší, 2 km dlouhý, pozvolný kopec. Pojedou se dva okruhy, takže i případní diváci budou mít možnost monitorovat stav svých favoritů po cca 16 km, který jeden okruh má.

Co se týká běžeckých tratí, zde jsme volili variantu prvního běhu o vzdálenosti 6km ve dvou okruzích, tento běh bude v podstatě tzv. "rozeběhnutí" rychlé zahřátí na začátek a je téměř po rovině. Oproti tomu druhý běh bude po prvním pozvolném kilometru do stoupání s výběhem na jeden z nejvyšších bodů Fryšavského drsoně na Medlovský kopec (756 m n.m.).Start a depo je ve výšce 710 m na hrázi u rybníka Medlov.

Zázemí pro všechny účastníky a prezentace bude ve fryšavském kulturním domě, zde se po závodě bude rozdávat i občerstvení v podobě guláše od místní profi kuchařky:-) V kulturním domě bude i závěrečné vyhlášení. Místa pro parkování motorových strojů budou k dispozici jak ve Fryšavě, tak v místu startu a depa u Medlovského rybníka. Na toto bych chtěl případné čtenáře, návštěvníky a hlavně závodníky upozornit, tedy místo prezentace a vyhlášení se neshoduje s místem startu a cíle, jsou od sebe asi 1,6 km s dobrou dostupností.

Jaká známá jména jsou na startovní listině?

Tuto otázku bych v případě našeho amatérského závodu nekomentoval. Pro mě je každý triatlet nebo spíše ten, který zkusí čistě individuální závod skládající se z kombinací běhu a kola uznávaným borcem. Takže všechna jména na startovní listině by si zasloužila uvést k této otázce. Zatím máme přihlášeno 37 mužů, 6 žen a 2 štafety (dvojice). Budeme rádi když se přidají další zájemci.

Přihlášky a další informace najdete na www.sportnavysocine.cz


Hodnocení:
Přečteno 691x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.2.23Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo