Tratě jsou sněhem zaváté, ale květnový mejdan zná již svůj průběh

24.01.2012 -
Tomáš Langhammer,organizátor Krušnomana, s určitým nadhledem sobě vlastním zve na “velice lehký závod“ sportující triatlonovou veřejnost do samého srdce krušných hor. Mejdan se uskuteční dne 5.5.2012.

Sice venku hučí pěkný severák - lidi lítají po chodnících a jen díky těžkým taškám, které mají plné jídla na víkend, nevzlétnou - je čas si lehce připomenout, že skoro za 100 dní tu bude FORD Krušnoman Long Distance Duathlon.

Již po osmé, mimochodem osmička je moje šťastné číslo, se sjedeme do Krušných hor na Krušnomana, který otevírá letošní FORD Czechman Tour 2012. Ten čas letí. A na Klínech to bude počtvrté co se Krušnoman přesídlil z Českého Jiřetína.  Po loňské květnové „skoro“ sněhové vánici a přívalovému dešti s kroupy se letos počasí snad ukáže v lepším světle. I když, vždycky může být hůře. Ještě nepadaly trakaře.

Vzhledem k tomu, že v prostoru Sportovního areálu Klíny se letos na podzim započala mega rekonstrukce sjezdovek a věcí kolem jako je :-) - snad na nic nezapomenu, vezmu to po Cimrmanovsku„nová čtyřsedačková lanovka Doppelmayr s neodpojitelnými vozy a rozběhovým pásem či náhrada stávající kotvy přesunutým a zmodernizovaným vlekem Poma či nové osvětlení centrální sjezdovky podél lanovky či nový Snowpark či nové DH tratě pro letní provoz lanovky a nebo nová sportovní hala u Chaty Emeran II,  více na www.kliny.cz „ – lepší počasí jsme si nemohli přát, uf - to jsem se zapotil a to jsem určitě na něco zapomněl, tak z toho plyne, že centrum závodu se přesune na letošní rok na parkoviště 400m od hotelu Emeran, směr Český Jiřetín. Zde budete mít veškerý komfort např. v podobě velkokapacitního stanu a dalších společensko-kulturních a sportovních vychytávek V roce 2013 pak plně využijeme, pokud nám to areál dovolí, nové sjezdovky :-) k běžecké části a možná i čtyřsedačkovou lanovku :-) , která bude vedena až přímo z nitra či lůna údolí.
 
Letos si vás lehce udobříme lidským během, který je úplně bez asfaltu po měkkém terénu, kde pod vašimi běžeckými botami polezou mravenci lesní (Formica rufa) a nad hlavami bude poletovat sojka chocholatá (Cyanocitta cristata) a vrtule z větrné elektrárny vám bude udávat rytmus běhu. Ti co byli vloni účastni Krušnomana, tak ten běh co jste běželi jako první (2 okruhy) – letos poběžíte jen okruh jeden s malým „ocáskem“ a pak ve druhém běhu to poběžíte třikrát s malým ocáskem a kdo poběží (s) „velký(m)“ ocásek(em) – tak zabloudí. Inu není ocásek jako ocásek.
 
Cyklistická část je ještě v jednání – chtěli bychom část vést po Německé straně – tak v tuto chvíli leží(m) na stole dvě varianty (Česká a Česko-Německá). Víme jen to, že dlouhá bude 75 km a bude bolet.
 
Novinkou je i to, že bude vyhlášen „královský čas“. Já samozvolený a nikým neodvolatelný Král  Tomáš L. Krušnoman I. si týden před akcí či dva týdny před akcí „střihnu“ celý duatlon a můj „finish time“ bude prohlášen časem královským a bude zveřejněn na webu Krusnomana. Kdo se k němu nejblíže přiblíží, dostane nějakou pěknou, plně hodnotnou cenu – např. obraz jelena na pasece v říji.
 
Veškeré informace jsou na nově vytvořeném webu www.krusnoman.com . Početná družina pořadatelů z řad zaměstnanců Sportareálu Klíny a svěřenců a jejich rodičů Krušnoman TT Litvínov se na vás velice těší. Prezentace proběhne už od pátku a v pátek večer i rozprava k závodu pomocí prezentace. To vše okořeněno pasta party.
 
V sobotních dopoledních hodinách bude pořádán závod dětí do 15-ti let, kdy děti do 11-ti let budou mít připravený běžecký závod a pro mladší a starší žáky bude nachystán cross duathlon o symbolických vzdálenostech. Každý dostane odměnu a určitě bude spokojen i ten nejmenší vzadu.
 
Pomalu začněte trénovat – vy velcí, protože jak prohlásil několika násobný vítěz Karel Zadák v cíli L.P. 2011 na otázku novináře „jak se cítí“, tak pronesl: „Cítím se výborně. Tohle je skutečný a spravedlivý závod. Kdo na to nemá, umře,“ prohlásil. Chce se mi po těchto větách říci: slyšeli jste slovo boží, amen.


PS: Nezapomeňte, že 1. září přivítáme Krušnomana se statusem Xterra Czech Tour 2012 na distancích 1,6 km plavání – 41 km MTB a 13 km běh. Konec hlášení v Českém jazyce… .


Tomáš Langhammer


Hodnocení:
Přečteno 638x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl