Počernický duatlon 120 závodníků

18.05.2009 -
Počernický duatlon, jehož 9. ročník se konal v neděli 17.5.2009 proběhl za velké účasti závodníků doslova z celé republiky. Do Horních Počernic přijely týmy z Ostravy, Litvínova, Českých Budějovic, Jablonce n.N a dalších měst a obcí. Krásné počasí a dobré organizační zázemí pořádajícího oddílu TRI SKI Horní Počernice, byly základem úspěchu závodu a spokojenosti všech účastníků.
V kategoriích od benjamínků až po veterány se na tratě v okolí Svépravic a Xaverova postupně vydalo 121 závodníků. Někteří závod vzali jako kontrolu své připravenosti na triatlonovou sezónu, pro jiné byl duatlon v Počernicích prvním závodem a to nemusíme uvažovat pouze o nejmladších kategoriích.  
Závodníci oddílu TRI SKI Horní Počernice se ve startovním poli neztratili a i přes klesající počet dětí ochotných pravidelně sportovat, jsme měli zástupce ve všech vyhlášených kategoriích.  Jakub Josef s jistotou získal 1. místo v kategorii starších žáků a plný počet bodů do Českého poháru v triatlonu 2009, Bára Vidimová s přehledem zvládla premiéru v závodě mladšího žactva, v kategorii dospělých se pak 3 naši závodníci umístili v prvních patnácti z 63 členného startovního pole. I v kategorii benjamínků se mihli na trati závodníci z Horních Počernic.
Nejrychlejší závodník Michal Francke z TJ Bižuterie Jablonec zvládl trať 5 km běh, 20 km kolo a 2,5 km běh za 1 hodinu a 2 minuty, nejlepší závodník v kategorii starších žáků Jakub Josef,  si poradil s tratí 3 km běh, 12 km kolo a 1,5 km běh za  39 minut a 48 vteřin.

Počernický duatlon je jako již tradičně sponzorován firmami PPL, Eberspächer, LogoTrans, Cyklo Počernice a Pekařství Moravec z Horních Počernic jejichž koblihy byly první sladkou odměnou pro všechny účastníky, kteří náročné tratě duatlonu zvládli. Poděkování patří i dalším drobným sponzorů a Městskému úřadu Prahy 20-Horních Počernic a Praze 14 - Černý Most, za umožnění tohoto již tradičního a celostátně známého závodu.
Bližší informace, výsledky a velké množství fotografií jsou umístěny na webu pořádajícího oddílu TRI SKI Horní Počernice www.triskihp.tym.cz. .

Počernický triatlonový oddíl ale tímto závodem v letošním roce nekončí. Již nyní jsou v plném proudu přípravy na triatlon, který se bude konat v Dolních Počernicích 28.6.2009. Všichni sportovci včetně dětí a mládeže jsou zváni. Závod bude mít i náborový charakter, takže pokud se již nyní rozhodujete, jaké sportovní odvětví by vašim dětem nejlépe vyhovovalo, můžete nezávazně vyzkoušet i triatlon.

Hodnocení:
Přečteno 653x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.2.23Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo