Milda Bayer si užil první květnový víkend

4.05.2009 -
„Květen není jen měsícem lásky, ale také začátkem triatlonové a duatlonové sezóny nejen u nás, ale i ve světě,“ píše Milda Bayer. Jak strávil víkend se dočtete uvnitř článku.
Také Jižní Morava nebyla o tomto víkendu pozadu, a tak jsem si spolu s kamarádem a soupeřem Ironmanem Rudou Vilčkem stanovil dobrý a výživný program.

Pátek 2.5. účast již na třetím ročníku Pernštejnského pekla. Tj. duatlon -  6km běh, 30 km kolo, 4km běh, který svým profilem cyklistiky a druhým během  se závěrečným výběhem sjezdovky se sklonem 30 stupňů vás pošle do samého pekla sportovního vyžití.

Účast byla veliká, celkem 99 borců z celé Moravy v čele s Tomášem Bednářem, Michalem Urbánkem, rodinným klanem Pospíchalů, Honzou Křenkem, Pavlem Škábou a k mé radosti i s Mírou Podborským, který po úspěšné zimní hokejové přípravě, kdy odehrál celou sezónu za divizní brněnský klub, byl velkou ozdobou tohoto skvěle připraveného duatlonu. Závodu se nedalo nic vytknout, skvělé zajištění náročné cyklistiky, občerstvení, pekelný guláš s bohatou tombolou, skvělé tratě.

Velké poděkování patří hlavním organizátorům akce Petru Bezchlebovi a Martinu Špačkovi.
A je jen na nich, zda nechtějí příští rok uvažovat o pořádání mistrovství republiky v duatlonu v této lokalitě. Jediná výtka z mé strany je počet kategorií. Je jen jedna absolutní a pak kategorie nad 40 let. Ale to se dá příště určitě napravit. V samotném závodě slavil vítězství Zbyněk Pospíchal z Ekolu. Pokračuje ve skvělé formě z běžeckého poháru, a světe div se jdou mu i studie na VUT.

No a v sobotu 3.5. jsme znovu soupeřili na Brněnském, také třetím ročníku, v půlmaratonu. Znovu skvělé počasí, skvělá organizace. Jen účast 200 borců na tak dobře připraveném závodě je málo a ke škodě všech. Mnohé jistě odradil termín tj. týden před pražským maratónem. Únava byla trochu znát, ale čas  1:39:15 je dobrý. Míra Vraštil 1::33:13. Pro mě to bylo druhé místo jen 5 vteřin za vítězem MC kategorie.Ze zadu vypadal dobře, mladě, tak jsem ho na pásce nechal a ejhle můj soupeř, měl jsem na něj .

No a v neděli jsme chtěli s Rudou ještě na mistrák do Liberce, ale z propozic jsme zjistili, že jsou zase jen kategorie po 10 letech. Přitom pravidla stanoví, že na mistráku je vše po 5 letech tak opravdu nevím co pořadatel sleduje - asi i jeho zasáhla světová krize, a tak šetří.

Tak jsme také šetřili a zůstali doma, škoda. Ale i tak to bylo dost hustý a jsem z toho dost vyťukanej, ale s pocitem dobře vykonané práce své i práce organizátorů i s tím, že i na Jižní Moravě se něco děje. Již  30.5. začíná Jihomoravská triatlonová liga, a to závodem v Blansku.

O to víc mě potěšila zpráva ze světa velkého triatlonu - skvělé 9. místo Venduly Frintové ze světáku. Vendy, skvělý výsledek i pěkné fotky v minulém článku  - vypadáš skvěle. Dobrá práce.


archív, OH Peking 2008


Hodnocení:
Přečteno 828x

Komentáře

Diky Reagovat
kveten Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu