V Benešově u Semil byl zahájen pohár Libereckého kraje

27.04.2008 -
Příznivci běhu a cyklistky z Libereckého kraje zahájili sezónu multisportu v neděli 20. dubna 2008 v Benešově u Semil. Zdejší šestadvacátý Benešovský duatlon byl zahajovacím podnikem Poháru Libereckého kraje 2008 v triatlonu.
Pořadatelé z TJ Benešov u Semil připravili MTB duatlon, tzn. kombinaci přespolního běhu a horského kola. Na svahu stejnojmenného vrchu absolvovali muži a veteráni 5 – 15 – 3,5 kilometrů, ženy, dorost a příchozí 3,5 – 7,5 – 3,5 kilometrů a žactvo 3,5 – 7,5 – 1,5 kilometrů. Měkký terén přidal objemům na obtížnosti, méně než hodinu strávili na trati jen nejrychlejší žáci.
Na desátou hodinu byl připraven start mužů a veteránů, ostatní kategorie následovaly společně po pěti minutách. Na trati tak docházelo k mikrosoubojům nejen v rámci jedné kategorie, ale i mezi nimi.

Celkem se zúčastnilo 43 závodníků, z toho polovina v hlavních kategoriích mužů a veteránů. Tak jako v předchozích letech byla startovní listina ozdobena několika perlami. Patří mezi ně liberecký Jan Kubíček v barvách Redbull Specialized, reprezentant v duatlonu a několikanásobný mistr ČR a reprezentant v xterra triatlonu. Hrádecký Pavel Jindra (Cyklorenova Cvikov) má za sebou úspěšnou sezónu v zimním triatlonu. Mistr republiky a třetí muž světového poháru  v sezóně 2007 zvítězil v Českém poháru v terénním triatlonu Xterra. Čelo závodu tak bylo určeno a čekalo se na start.

Průběh závodu potvrdil roli J. Kubíčka, který je ve vrcholové přípravě, zatímco Pavel Jindra v přechodovém období v podstatě zahajuje letní sezónu. Honza Kubíček si vytvořil náskok už v úvodním běhu, kde mu po sobotním absolvovaném půlmaratónu zdatně sekundoval maratónský běžec Miloš Smrčka. Na cyklistické části se nad druhou pozici dvouminutovým odstupem propracoval Pavel  Jindra. Závěrečný běh pak znamenal jen dílčí posuny v druhé části výsledkové listiny, závodníci na čele si již udržovali pozice. Mezi veterány zvítězil výše jmenovaný Miloš Smrčka, který ztrátu v cyklistické části nahradil výborným během

Na kratší trati soupeřili ženy s dorosteneckými kategoriemi. Nejrychlejším byl dorostenec Lukáš Toman (Carla – Kupkovo.cz) před nejlepší ženou Simonou Jiřičkovou (SKI Jilemnice). Mezi žáky zvítězil Tomáš Vojík z LSK Lomnice.
Z domácích závodníků byl na devátém místě v hlavním závodě nejlepší Roman Lukeš, aktuálně především závodník ve skialpinismu. Závod proběhl bez organizačních problémů, slušná účast a příznivé počasí v průběhu závodu vytvořili 26. Benešovskému duatlonu dobrý obrázek. Na zajištění závodu se podíleli partneři závodu: Salewa Czech, Hybler Semily, TJ Benešov u Semil a Obec Benešov u Semil. Všem zúčastněným, pořadatelům i partnerům děkujeme za jejich podíl na tomto výsledku a těšíme se na setkání při dalších akcích v Benešově u Semil!
 Jiří Lukeš
www.benesovusemil.cz


Vítěz Jan Kubíček

Hodnocení:
Přečteno 545x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu