Vejvoda první v Benešově u Semil

21.04.2007 -
17. března deváté místo na světovém poháru XTERRA na španělském Saipanu a kvalifikace na MS Xterra na Havaji, v sobotu 21. dubna třetí vítězství v Benešově u Semil při zdejším MTB duatlonu. To je část jarního kalendáře a úspěchů libereckého Petra Vejvody, který je pravidelným návštěvníkem duatlonových tratí v okolí Benešova u Semil.

Pětadvacátý Benešovský duatlon se jel jako úvodní závod Poháru Libereckého kraje 2007 v triatlonu a zároveň v žákovských a dorosteneckých kategoriích jako Mistrovství Libereckého kraje 2007. Benešov tak poprvé hostil všechny kategorie hned jako krajské mistrovství. Pořadatelé z TJ Benešov u Semil zúročili své zkušenosti s pořádáním duatlonového závodu, který se zde jezdí od roku 1991, svého času jako součást populárního Pojizerského poháru v DT a TT.  Na závodníky byly na svahu stejnojmenného vrchu (Benešov, 567 m n.m.) připraveny tratě o objemech 5 - 15 - 3,5 km (muži, veteráni), 3,5 - 8 - 3,5 km (ženy, dorost) a 2 - 5 - 2 km (žactvo) s centrem v místním rekonstruovaném sportovním areálu. Bohužel se letošní závod neobešel bez komplikace, kterou bylo úmyslné poškození značení trati neznámým vtipálkem. Následkem toho si šest závodníků neúmyslně zkrátilo trať a nemohli tak být klasifikováni. Při celkové účasti 34 závodníků to znamenalo značný zásah do výsledkové listiny v hlavním závodě mužů a veteránů.

Ve 14 hodin se na start vydali muži a veteráni, pět minut po nich ženy a dorost a po dalších pěti minutách žactvo. Tímto způsobem pořadatelé zajistili atraktivní rozložení dění v areálu a na trati po celou dobu závodu a zároveň jednodušší organizační zajištění při více variantách tratí. V hlavním závodě se na čele usadil favorit závodu Petr Vejvoda společně s kozákovským Radimem Berkou, s odstupem je následoval jablonecký Miroslav Balatka dále hlavní skupina cca do desátého místa. Při cyklistické části se Petr Vejvoda odpoutal i díky technickým problémům Berky, ovšem zezadu se startovním polem probíjel dopředu semilský veterán Vladimír Vacarda a domácí Jiří Lukeš. Závěrečný běh pouze potvrdil vítězství hlavního favorita ,na dalších místech však došlo k dalším změnám (a návratům dobrých běžců na přední pozice) a k "zabloudění" části závodník vlivem poškozeného značení. Konečné pořadí: 1. Vejvoda, 2. Balatka, 3. Vacarda (nejlepší veterán), 4. Berka, 5. Lukeš. V ostatních kategoriích zvítězili Matěj Vodička (dorostenci), Helena RAndáková (ženy), Nella Hrdličková (dorostenky), Michal Bartůněk (starší žáci) a Jakub Kobr (mladší žáci).

Závod proběhl za krásného slunečného počasí, byť teploty lehce nad deseti stupni nedopovídali slunečnímu svitu. S přibývajícím časem a kilometry závodu se postupně oteplovalo a tak se závodníci mohly s benešovským areálem rozloučili v hřejivé atmosféře pozdního jara. právě domácí neformální atmosféra přispívá k popularitě benešovského závodu mezi pravidelnými účastníky. Celková nízká účast v závodě je projevem náročného termínového kalendáře a především odlivem závodníků z této netradiční a náročné sportovní disciplíny. Kombinace běhu a cyklistiky je náročná a překrásná a věříme že si svoji skupinu příznivců dokáže udržet i nadále.

Hodnocení:
Přečteno 297x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.2.23Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo