Grabmüllerovi! Seznamte se s triatlonovou továrnou na medaile

17.02.2013 -
Je to na české poměry unikát. Maminka, tatínek a dvě dcery žijí naplno sportovním životem a sportem, pro který se všichni čtyři nadchli, a znamená pro ně velmi mnoho, je triatlon. Řeč je o rodině Grabmüllerových. Tatínek Ivo, maminka Šárka a dcery Aneta s Natálií mají ve sbírkách svých úspěchů mnoho cenných medailí zejména ze zimního triatlonu. A není divu, že s trochou nadsázky by se dali označit za továrnu na medaile.

„My jsme se sestrou snad ani jiný sport dělat nemohly, když naši rodiče žili triatlonem. Hlavně tím zimním,“ směje se při vyprávění starší dcera Aneta, která je součástí reprezentace do 23 let a před několika dny se vrátila ze soustředění ve Španělsku. Přiznává, že triatlon pro ni momentálně znamená hodně moc.

„Je to můj život, můj styl. Dělám ho já, můj přítel i celá rodina. Takže tím prostě žiju,“ má jasno dvacetiletá Aneta, která je dvojnásobnou juniorskou mistryní světa v zimním triatlonu z let 2010 a 2011 a vloni se na Lipně stala juniorskou mistryní ČR ve sprinttriatlonu. To v absolutním pořadí žen znamenalo bronzovou medaili. Za velký úspěch v minulém roce považuje i 12. místo z ME juniorů, které se konalo v izraelském Eilatu.

Anetina mladší sestra Natálie, které je sedmnáct, navázala na úspěchy své sestry na mezinárodním poli zimního triatlonu a v minulém roce se ona stala juniorskou mistryní světa. Letos si pak na ME v estonském Tartu pověsila na krk stříbro. MS je na programu koncem února.

„Natálka je v současné době především lyžařka, která si odskakuje mezi triatlonisty. Má triatlonové kořeny, ale nerada o nich slyší,“ prozradil s úsměvem otec Ivo Grabmüller. Ten má jako ředitel závodu Evropského poháru v zimním triatlonu ve Vimperku momentálně plnou hlavu starostí. Závod se jede v neděli 17. února.

I přesto, že už ve svých 51 letec nezávodí tolik jako v minulosti, triatlon stále miluje a věrně podporuje svou manželku a dcery. „Původem jsem lyžař – běžec. V roce 1997 jsem objevil zimní triatlon a jel dva závody. A mezi stovkou účastníků jsem byl vždy v TOP 10, což rozhodně nebyl propadák. Pak už jsem ale spíše dělal řidiče, servismana a manažera manželce, který si občas zazávodí. Přesně to nevím, ale ve veteránských kategoriích budu za těch 15 let asi tak pětkrát mistrem světa a pětkrát mistrem Evropy. Double jsem naposledy získal v letech 2004, 2007 a 2011. Vloni jsem vyhrál MS v kategorii 50-54 let. Tituly mistra republiky ani nepočítám. Jen v roce 2012 jsem ve všech tlonech získal čtyři. Bohužel ne ve "svém" závodě v Jilemnici, kde mě předběhl oddílový kolega Miloš Smrčka,“ představuje výčet svých závodních úspěchů Ivo Grabmüller. 

Hodnocení:
Přečteno 695x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu