Česká smíšená štafeta vybojovala na ME v zimním triatlonu bronzové medaile

28.01.2013 -
V estonském Tartu se o víkendu konalo mistrovství Evropy v zimním triatlonu a po sobotním stříbru Heleny Erbenové v kategorii elitních žen a stříbru Natálie Grabmüllerové v juniorkách to „zacinkalo“ i v neděli, kdy byl na programu závod smíšených štafet. Kvarteto Helena Erbenová, Šárka Grabmüllerová, Martin Hušek a Pavel Jindra vybojovalo bronzové medaile.

Jako první se na trať vydala Šárka Grabmüllerová, osmá ze sobotního individuálního závodu. Po ní vyrazil do boje Martin Hušek, šestý muž v kategorii do 23 let. Po něm štafetu převzala čerstvá vicemistryně Evropy Helena Erbenová. Finišmanem pak byl Pavel Jindra, který v sobotu v elitní kategorii obsadil desáté místo.

Česká štafeta v cíli měla čtvrtý nejrychlejší čas, ale před ní byly dvě štafety Ruska a kvarteto Norů. To v konečném redukovaném pořadí zemí znamenalo třetí místo a bronzové medaile. Mistry Evropy se stali Rusové, kteří v závěru díky fantastické jízdě finišmana Pavla Andreeva porazili Norsko.

„Letos bylo mistrovství Evropy nezvykle brzy, vždy bývalo o dva až tři týdny později. A to bylo znát. Počasí, které je u nás, nám neumožňovalo dostatečně trénovat a hlavně na kole jsme ztráceli. Nebyly zde těžké kopce ani náročné sjezdy. Ale právě na rovinkách se ukázalo, že nám chybí naježděné kilometry,“ hodnotil výsledek šéf výpravy Ivo Grabmüller.

Česká výprava nakonec v Estonsku získala tři cenné kovy. Helena Erbenová a Natálie Grabmüllerová mají stříbro a jsou vicemistryněmi Evropy ve svých kategoriích. Ve štafetách Češi brali bronz.

„Ve štafetě jsme asi ani na nic jiného myslet nemohli. Zejména Rusové byli neuvěřitelní. Je třeba zůstat nohama na zemi. I proto třetí místo beru jako úspěch. A celkově dvě stříbra a bronz beru všemi deseti. I když jsem možná tajně věřil, že bude jedno zlato,“ uzavřel spokojený Ivo Grabmüller.

Výsledky: ME v zimním triatlonu, Estonsko, Tartu

Smíšené štafety: 1. Rusko 2:22:13, 2. Norsko 2:22:30, 3. Česká republika 2:29:40, 4. Estonsko 2:43:18.


Šárka Grabmullerová


Martin Hušek


Helena Erbanová


Pavel Jindra


Hodnocení:
Přečteno 409x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková