Zimní triatlon v opět v Jablonci (tentokrát trochu jinak).

6.01.2011 -
Skončilo období Vánoc, odpočinku, nabírání energie(:-)), prostě doba, která správného triatlonistu moc nebaví a jen co ji přetrpí poohlíží se, kde načerpanou sílu vybít! Jedna z možností se nabízí 29.1. na zimním triatlonu v Jablonci.Přinášíme rozhovor s pořadatelem 4. ročníku Jabloneckého zimního triatlonu.

Mnoho sportovců si v tomto období dělá rozpis závodů pro nadcházející sezónu, mohou počítat se zimním triatlonem v Jablonci?

Ano, jedna z věcí, na kterých stavíme je tradice. Snažíme se (a zatím se nám to daří) držet v podstatě stejný termín.. Dále se snažíme udržovat a pokud možno vylepšovat kvalitu servisu pro závodníky. Dalším (a pravděpodobně největším) úkolem je přilákat tradičně početné pole startujících a stále tento počet zvyšovat.

Co mohou startující očekávat podobného nebo stejného ve srovnání s předcházejícími ročníky?

Kromě termínu ( jak již bylo řečeno) je to například vtřícnost k závodníkům všech věkových a výkonnostích skupin. Přestože se snažíme neustále udržovat mezi nejprestižnějšími závody svého druhu u nás, velmi rádi uvítáme žáky i veterány, špičkové sportovce i naprosté začátečníky.

A jaké novinky jsou připraveny pro tento rok?

Nejdůležitější změny jsou reakcí zejména na předcházející dva ročníky, kdy (přes velikou snahu pořadatelů) byla zvláště cyklistická část až příliš běžecká:-). Přesunuli jsme tedy centrum závodu dolů do areálu fotbalových a tenisových hřišť „V břízkách“.

Co z toho vyplývá pro závodní tratě?

Běh se bude odehrávat v okolí Jablonecké přehrady (ale malý kopeček se taky najde:-)), cyklistika (a to je ten hlavní důvod změny) povede v drtivé části po vypluhovaných, upravených  silničkách  také v okolí přehrady. Terénní vložka bude jen jedna v délce cca 300m na jedno kolo. A lyžařská část bude opět perfektně upravená s lehce adrenalinovým zážitkem v podobě závěrečného sjezdu do cíle.

Na co ještě hodláte přilákat závodníky?

Kromě kategorií jednotlivců v různých věkových skupinách jsou vypsány i kategorie rodin a firem. Obě tyto kategorie mají v Jablonci vypsané Mistrovství ČR a jsou  velmi dobře dotované Českým svazem triatlonu a sponzory prostřednictvím prize money pro nejlepší.

Jestliže kategorie rodin, mohou se tedy zúčastnit i mladší ročníky?

Samozřejmě, již 4. rok dodržujeme zásadu, že chceme závod krásný – proto velmi srdečně vítáme závodnice něžného pohlaví:-) a závod mladý – proto bude pro žáky a žákyně připravena trasa náročností úměrná i těm nejmladším sportovcům. A opět jako předcházející roky všechny ženy a dívky a všichni žáci a žákyně, kteří dokončí závod budou vyhlášeni a obdrží (alespoň drobnou) cenu.

Co nabízíte pro zkušenější borce ?

Kromě náročné (ale tentokrát „jetelné“) trati závodu a hodnotných cen pro nejlepší také tradiční možnost posedět po závodě, vyměnit si dojmy a doplnit ionty:-)! A po předchozí dohodě zajistíme ubytování velmi blízko k cetnru závodu. Takže např.kombinace – sobota závod a přátelské posezení a v neděli výlet na Jizerky by mohla oslovit mnohé nadšence zimního sportování.

Nashledanou 29.1. v Jablonci nad Nisou, těšíme se na Vás!!!

Hodnocení:
Přečteno 980x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková