Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!

11.03.2023 -
Už nyní je jisté, že český triatlon bude mít svého zástupce na olympijských hrách v Paříži! Organizace World Triathlon nominovala na listinu rozhodčích Petra Mužíčka, čímž ocenila velký posun, kterého rozhodčí České triatlonové asociace v posledních letech dosáhli.
Organizace World Triathlon zveřejnila seznam 28 rozhodčích („International Technical Officials“), kteří budou řídit všechny tři triatlonové závody na olympijských hrách v Paříži. Mezi zástupci všech pěti kontinentů figuruje také jméno Petra Mužíčka, který bude historicky prvním českým triatlonovým rozhodčím na olympijských hrách.


„Mám z nominace velkou radost. Je to velké ocenění nejen pro mě, ale pro celý tým rozhodčích ČTA, který je v posledních letech vnímám velmi pozitivně. Velkou zásluhu na tom i Světový pohár v Karlových Varech, který nás posouvá mílovými kroky dopředu,“ říká Petr Mužíček.


Pro Českou triatlonovou asociaci je to další ocenění jejích aktivit na mezinárodním diplomatickém poli i podpory rozhodčích. Na rostoucí renomé ukazuje například také nedávná nominace Gabriely Rakové na mistrovství Evropy v Mnichově. „Pro rozhodčí je přitom v posledních letech nominace na prestižní mezinárodní závody čím dál obtížnější. Ve světě je o tyto akce obrovský zájem a pro olympiádu to platí dvojnásob,“ dodává Mužíček. 


„Jsem na Petra a na všechny naše rozhodčí velmi hrdý. Rada ČTA se snaží celý technický tým vedený Tomášem Petrem podporovat a těší mě, že se jí to daří. Nominace našeho rozhodčího na nejdůležitější sportovní akci světa je dobrá vizitka, propagace a odměna pro celý český triatlon,“ říká Antonín Bauer, předseda ČTA.


Nominovat se na olympijské hry je pro rozhodčí podobně náročné jako pro sportovce. Základní podmínkou nominace je certifikace Level 2 Technical Official. Každá národní federace pak dostala možnost nominovat do Paříže na pozici rozhodčích až dva muže a dvě ženy – v rámci genderové vyváženosti budou muži a ženy zastoupeni v Paříži poměrem 50:50. 


„Nově také byla zavedena podmínka, podle níž se žádný nominovaný rozhodčí nesměl zúčastnit dvou a více olympiád, aby dostaly prostor nové tváře,“ říká k přísnému procesu Mužíček. „Nominace národních svazů následně schvalovaly regionální asociace, v našem případě tedy Europe Triathlon. Dalším stupněm bylo schválení technickou komisí World Triathlon. A úplně nakonec musela nominaci rozhodčích schválit Výkonná rada World Triathlon.“


Mužíček se dostal na seznam 28 rozhodčích, kteří budou v Paříži řídit dva individuální a jeden štafetový závod. Dalších 27 rozhodčích bude řídit paralympijské závody. Zastoupeno bude celkem 43 národních federací.


„V této chvíli zatím není jisté, v jaké roli budu na závodě působit nebo jaký úsek budu mít na starosti. Ale s velkou pokorou a respektem přijmu jakoukoliv roli, kterou mi technický delegát přidělí. Když se totiž podívám na seznam nominovaných rozhodčích, jsou tam velké osobnosti, které toho mají za sebou víc než já,“ říká skromně Mužíček. „Očekávám, že nás teď čeká celá řada meetingů a školení, které budou k závodu směřovat. Na olympiádě se chyby neodpouštějí. Každá maličkost je okamžitě vidět.“


Organizace World Triathlon už dříve oznámila, že role technických delegátů, kteří řídí všechny rozhodčí i celou technickou stránku závodu, budou v Paříži zastávat Italka Laura Pattiová, Mexičan Felix Molina a při paralympijských závodech Řek Thanos Nikopoulos.


Kompletní nominaci Technical Officials pro olympijské hry v Paříži najdete zde.

Hodnocení:
Přečteno 517x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.