Poznáme nové mistry světa v triatlonu, v Edmontonu bude bojovat i šest českých reprezentantů

28.08.2014 -
Vendula Frintová, Petra Kuříková, Barbora Hlaváčová, Lukáš Kočař, Tereza Zimovjanová a Jana Machačová. Těchto šest českých triatlonistů se o od pátku 29. do neděle 31. srpna představí v Edmontonu, kde svým posledním závodem vyvrcholí seriál mistrovství světa. Rozhodne se o nových světových šampionech nejen v elitních kategoriích, ale i kategorii do 23 let a mezi juniory.

V kanadském Edmontonu budou elitní kategorie bojovat na olympijských tratích 1,5km plavání, 40km na kole a 10km běhu a triatlonisty nečeká nic jednoduchého. „Tratě především cyklistické části jsou velmi náročné, navíc s poměrně výrazným převýšením. Počasí by ale mělo být příznivé s teplotami okolo 20 stupňů,“ hlásil manažer reprezentace Josef Rajtr, který je v Edmontonu  společně s triatlonisty. S výpravou odcestoval i generální sekretář ČTA Antonín Bauer, který se kromě pomoci týmu bude věnovat i diplomatickým povinnostem na kongresu ITU.

V kategorii Elite žen startují Vendula Frintová a Petra Kuříková. V kategorii do 23 let budou startovat Barbora Hlaváčová a Lukáš Kočař. V závodě juniorek budou bojovat Jana Macháčová a Tereza Zimovjanová.

V kategoriích Elite se jedná se o finálový závod série MS a po sečtení bodů ze všech závodů bude korunován nový triatlonový král a královna. „Tento závod je ohodnocen 1,5 násobkem bodů, které se přidělují v jednotlivých závodech MS. Tyto závody jsou bodované do 40. místa při splnění podmínky odstupu za vítězem do 5% u mužů a 8% u žen. Finálový závod je bodován do 50. místa. V kategorii do 23 let a juniorů se jedná o závod mistrovství světa,“ vysvětlil manažer Rajtr.

Nejvíce se očekává od Venduly Frintové, která v průběhu celé sezony předvádí kvalitní výkony. „Největší naděje vkládáme do Venduly, která by ve finále mohla bojovat o umístění do 15. místa v celkovém pořadí MS. Petra Kuříková tímto závodem definitivně vstupuje do kategorie Elite. Ostatní závodníci budou bojovat o co nejlepší umístění ve svých kategoriích,“ uzavřel Rajtr.

Už v pátek jsou na programu závody juniorů. V sobotu přijdou na řadu závody žen v kategoriích Elite i K23. V neděli se pak do boje vydají muži a to rovněž kategorie Elite i K23.

Hodnocení:
Přečteno 614x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka