Triatlonisté odletěli na akademické MS, čeká je boj o medaile i brazilské čokoládové Velikonoce

19.04.2014 -
Brazilské hlavní město Brasília hostí o nadcházejícím víkendu již 12. akademické mistrovství světa v triatlonu a do země karnevalů vyrazila i osmičlenná česká družina. Vedle šestice závodníků se do Jižní Ameriky vypravila i sportovní ředitelka České triatlonové asociace Lenka Kovářová a zástupce českého univerzitního sportu Josef Horčic.

V pátek vyrazila česká výprava z pražského letiště směr Paříž a dále pak Brasília. Právě brazilské hlavní město hostí akademické mistrovství světa v triatlonu a na startu se objeví i šest českých závodníků.

Na tratích olympijského triatlonu v nadmořské výšce kolem 1000 metrů budou bojovat Petra Kuříková, Barbora Hlaváčová, Lukáš Kočař Lukáš, Tomáš Řenč, Tomáš Kabrhel a Petr Šlajs. „Bohužel nám na poslední chvíli vypadla Aneta Grabmüllerová, která má problémy s klenbou na noze,“ prozradila před odletem sportovní ředitelka Kovářová.

Neúčast Grabmüllerové znamená, že ženská část českého týmu nebude moct bojovat v soutěži týmů. „Kromě individuálního závodu, kde každý bojuje za sebe, se z konečných výsledků vypočítá i další disciplína, kterou je soutěž týmů. Mužů zvlášť a žen zvlášť. Aby se daná země mohla této soutěže zúčastnit, je potřeba start alespoň tří žen a tří mužů. Tím, že nám bohužel Aneta vypadla, máme na startu jen dvě dívky a nesplňujeme dané kritérium,“ vysvětlila Kovářová.

Před dvěma lety hostilo akademické MS město Yilan na Tchaj-wanu a česká výprava si přivezla jednu medaili. Lukáš Kočař skončil bronzový, Petra Kuříková po vynikajícím výkonu skončila pátá.

Po závodě v Brazílii, který se koná 20. dubna, česká výprava zůstane v Jižní Americe a o týden později se triatlonisté postaví na start závodu Panamerického poháru v hlavním městě Peru, v Limě.

Triatlonová výprava v Jižní Americe stráví Velikonoce, které jsou podle tamních zvyků ve znamení čokolády. Kromě energické hudby brazilských karnevalů se reprezentanti tedy mohou těšit i na vydatný přísun sladké energie.


Hodnocení:
Přečteno 506x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.