Velkou cenu E.ON v Táboře ovládli Rusové. Domácími šampiony jsou Čelůstka a Zimovjanová

2.08.2016 -
V neděli se po republikovém šampionátu ve středním triatlonu v Praze konal i domácí šampionát ve sprinttriatlonu. V Táboře zahájili junioři dalším dílem Evropského poháru, odpoledne se konal závod dospělých kategorií. Početné pole ruských závodníků dominovalo, z Čechů zvítězil Jan Čelůstka a trochu překvapivě mladičká Tereza Zimovjanová. Více v reportáži ze závodu

Závod Evropského poháru juniorů 

Hodinu po poledni vyrazili na svou trať junioři v rámci závodu Evropského poháru. Mezi juniory zvítězil Němec Hellwig, který předvedl nejrychlejší běžecký čas. Stříbro i bronz putují do Švýcarska zásluhou Studera a Fluriho. Nejlepší z Čechů se umístil Tomáš Zikmund na 16. místě, který se vrátil po zlomenině ruky. O dvě místa za ním skončil Michal Šimeček. V juniorkách jsme měli želízko v ohni v podobě Simony Šimůnkové, která už má za sebou medailová umístění na EP. Po šestém nejrychlejším plavání to vypadalo dobře. „Závod jsem si prohrála špatnou taktikou na cyklistice,“ řekla po závodě a 19. místo je pro ni zklamáním. Další tři české reprezentantky Zelená, Hrušková a Bayerová skončily ve třetí desítce. Zvod byl těžký z důvodu mokré vozovky, bohužel došlo k několika nepříjemným pádům.



MČR dospělých 

V půl páté odpoledne se na plaveckou část 750 metrů v rybníku Jordán pustila hlavní kategorie. Na startu mužů se sešla úplná tuzemská špička, která měla poměřit síly s početnou ruskou výpravou, kde nechyběli olympionici pro Rio. V prvním depu se zformovala sedmičlenná skupina, kde bylo kvarteto Rusů, Maďar Czigány a trojlístek našich reprezentantů ve složení Čelůstka, Linduška a Červenka. Tato skupina za to vzala a na 20ti kilometrech se vzdalovala ostatním pronásledovatelům. Ve stejném složení dojela po třiceti minutách do druhého depa a mělo se rozhodovat na běžecké části. V ní předvedl parádní výkon starší z bratrů Polyanských Dmitrij, kdy pětikilometrovou trať prolétl v čase 13:52 a zvítězil před svým bratrem Igorem a dalším kolegou Prasolovem. „Jsme tady na přípravném kempu před OH a tento závod byl skvělým zpestřením. Největší můj soupeř byl můj bratr,“ říkal v cíli spokojený vítěz. O domácí titul svedl souboj Jan Čelůstka s Františkem Linduškou, v cíli je dělily pouhé tři vteřiny. „Udělal jsem taktickou chybu na běhu, moc brzy jsem nastoupil a připravil se tak o bronz. Běžecká forma vítěze dnes byla jiná liga,“ řekl celkově pátý Jan Čelůstka.


Mezi ženami se také prosadily ruské závodnice, kterým zdatně sekundovala mladičká bývalá plavkyně Tereza Zimovjanová. Po výborném plavání vyrážela do cyklistické části v čelní dvojici s ruskou závodnicí Abrosimovovou. Na běžecké části ji pak předběhla jen další z Rusek Golofeevova a Tereza se tak mohla radovat z výborného bronzu. Mezi domácími závodnicemi bojovaly o stříbro Romana Gajdošová z Ekol Elite Teamu, která rychlejším během porazila zkušenou Jitku Rudolfovou z Energy team.   



Závod byl zorganizován na velmi kvalitní úrovni srovnatelné s podmínkami ostatních Evropských pohárů. Další díl závodů Českého poháru má na pořadu závod Triatlon Lipno, kde bude možno sledovat na obří obrazovce vystoupení naší reprezentantky Venduly Frintové na olympijském vrcholu v Riu.           

Hodnocení:
Přečteno 488x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.12.24Jelle Geens drtivým tempem ukradnul světový titul Wildemu
14.12.24Taylor Knibb slaví hattrick na mistrovství světa IRONMAN 70.3
22.9.24Laura Philipp slaví titul mistryně světa v IRONMANu, české triatlonistky také zářily
22.8.24Oproti Paříži v Tokyu všechno klapalo, jak mělo, říká Petra Kuříková
7.7.24V Rothu padala světová maxima
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.