Jablonecký LAMA INTERIÉR (super)sprint tt 2006

23.05.2006 -
Je tomu již pět let co byl v Jablonci opět vzkříšen triatlon na vrcholné úrovni. Po kultovním Bižumuži, který byl jedním z prvních závodů v tehdejším Československu, přišel na řadu modernější způsob pojetí, závod v centru města, Jablonecký sprint triatlon. Jelikož je doba zkracování, tak se ani jablonecký závod nevyhne tomuto trendu. Na letošní rok je poprvé v naší historii připraven závod na supersprinterských tratích.

Jelikož to bude opravdu první závod jak pro pořadatele, tak hlavně pro závodníky, pokusíme se v tomto článku o malou předrozpravu a budeme jen rádi, pokud vyvolá určitou diskusi. Závod navazuje na zkušenosti pořadatelů podobných závodů ve světě, s přizpůsobením místním klimatickým podmínkám.

Jak bylo řečeno závod se pojede na sprinterských tratích 300m plavání – 6km kolo – 1,7km běh, to vše 3x za sebou s intervalem 10-15 minut od doběhnutí posledního závodníka nebo závodnice. Obě tyto kategorie budou startovat současně, pouze s odlišným postavením na startovní plošině. Tento interval bude určen před závodem nebo v jeho průběhu (pro případ nepředvídaných okolností), resp. bude vyhlášen přesný čas v kolik bude odstartován další sprint závod. Je potřeba si uvědomit, že celý závod je jen jedním závodem a závodník se nemůže po doběhnutí jednoho závodu začít objímat s doprovodem a spořádat připravený řízek, protože ho čeká další porcička. Bude potřeba připravit se na další závod. To znamená: po doběhnutí se občerstvit (budou připraveny 2 občerstvovací stanice, jedna v cíli a druhá v prostoru startu plavání, obě zajišťuje firma RED BULL), zajít do depa a připravit si věci na další závod (depo bude otevřené vždy po vyběhnutí posledního závodníka na běžeckou část) a co nejrychleji se dostavit k prezentaci na další závod. Kdo v Jablonci již závodil, určitě ví, že vše je kousek od sebe,takže pevně věříme že by v intervalu mezi závody neměl být problém.

Teď se krátce zastavme nad tím, jak bude celý závod hodnocen a určeno pořadí. Každý jednotlivý sprint závod bude bodován. Vítěz jednotlivého závodu získá 1 bod a poslední v cíli X budů. X je počet závodníků a závodnic na startu prvního závodu. Vítězem bude ten závodník, který bude mít nejmenší součet bodů po všech 3 závodech. Při stejném bodovém součtu a identickém umístění v jednotlivých závodech bude rozhodovat pořadí v posledním závodu.

Tratě se měnit nebudou a kdo již v Jablonci závodil ví, že ho nečeká výlet k rybníku, ale náročná a technická cyklistická část a běh se stoupáním i seběhem, který nepatří mezi jednoduché.

To je ve stručnosti vše k připravenému závodu. Věříme, že v Jablonci opět připravíme kvalitní závod, na který se bude dlouho vzpomínat.
Pro diváky je opět připraveno občerstvení s unikátním „pivozíkem“, který obsluhují XXL hasiči z SDH Líšný u Železného Brodu  a pokud se vše podaří tak i horolezecká stěna, kterou jistě uvítají hlavně děti.
Další informace naleznete na www.sprinttriatlonjbc.cz  

Na účast všech se těší TRI-CLUB Jablonec a www.bukvice.org

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Praha se bojí…
Přečteno 879x

Komentáře

konečně změna!!! Reagovat
Re: konečně změna!!! Reagovat
start? Reagovat
Re: start? Reagovat
Omezení Reagovat
Re: Omezení Reagovat
Re: Re: Omezení Reagovat
Re: Re: Omezení Reagovat
Re: Re: Re: Omezení Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.