Titul PILMAN 2010 ukořistili Vodehnal a Vykoukalová

31.08.2010 -
Předposlední závod Classic cupu 2010 proběhl u Žďáru nad Sázavou na Pilské nádrži. Na závodníky čekalo 1,9 km plavání - 96 km na kole a 21 km běhu. Celý závod doprovázelo chladné počasí a silný vítr.
Poslední srpnový víkend se konal tradiční závod na polovičních ironmanských tratích ve Žďáře nad Sázavou. PILMAN 2010 letos závodníky po ránu přivítal deštivým počasím a silným větrem, teplota hlásila 16°C. Naštěstí pro závodníky déšť ustal těsně před startem a během závodu lehce mrholilo pouze některým závodníkům na konci kola a během běhu, na lesních cestách déšť ovšem nevadil. Na start se díky počasí postavilo pouze 82 závodníků, i když bylo předem nahlášeno 110. Z těchto 82 statečných byly 4 ženy.

Plavecký úsek rozdělený do dvou okruhů nebyl v 20°C teplé vodě ničím nepříjemným. Nepříjemné byly pouze vlny. Přesto již na plavání i když šlo o nejkratší disciplínu se vytvořily velké rozdíly. Jako první vodu opouštěla, s minimálními rozdíly, trojice Tomáš Kořínek ,Pavel Münster a Jan Vodehnal, minutu za nimi Pavel Kašpárek. Ostatní závodníci na čelo závodu ztráceli již více jak 3 minuty.
Mezi ženami se do vedení dostala Petra Krejčová s minutovým náskokem před Simonou Vykoukalovou, třetí doplavala Tylšová, čtvrtá Rašpličková.

Cyklistická trasa byla rozdělena do tří okruhů s náročným profilem a několika stoupáními, celkově měřila přes 95 km. Na čele se drželo duo Kořínek a Vodehnal, tato dvojice si vytvořila velký náskok proti zbytku startovního pole. Třetí z kola do depa dorazil nestárnoucí Pavel Kašpárek, ten ale již měl ztrátu na vedoucí dvojici 7 minut. Po dalších 7 minutách po Kašpárkovi dorazila trojice Dražan, Dlabaja a Münster. V kategorii žen se cyklistika do pořadí nepromítla nejrychlejším časem dojela opět první Krejčová před Vykoukalovou, Tylšovou a Rašpličkovou. Cyklistika byla provázena silným větrem. Ale všichni v pořádku dokončili. Nejrychlejší čas na kole měl Jan Vodehnal.

Na běžecké části již bylo rozhodnuto, že Vodehnal a Kořínek budou bojovat o vítězství. I trať běhu byla rozdělena do tří okruhů a vedena většinou po asfaltových cestách v jednom okruhu čekalo na závodníky pouze jedno náročnější stoupání, které se ovšem v každém okruhu stávalo delším a delším. Ve třetím kole běhu pro sebe závod rozhodl Jan Vodehnal, který cíle proběhl v celkovém čase 4:38:49. Druhý Tomáš Kořínek doběhl za 4:42:06. Třetí místo díky rychlému běhu vybojoval Jaroslav Dražan 4:54:39, čtvrtý dokončil David Štangler 4:54:58. Mezi ženami se rozhodlo hned v prvním okruhu, kdy Simona Vykoukalová předběhla Petru Krejčovou a bojovala potom již o co nejlepší čas. Simona Vykoukalová doběhla v čase 5:20:28 celkově na 25. místě a zvítězila v kategorii žen. Druhá Petra Krejčová proběhla cílem po 5:22:45 jako celkově 30., pro třetí místo si doběhla Daniela Tylšová a čtvrtá byla Eliška Rašpličková.

Všem závodníkům určitě po tomto závodě patří obdiv. I přes ne zrovna ideální počasí si nakonec závod všichni pochvalovali. Tak snad za rok počasí přivítá závodníky v teplejší podobě. Pořadatelé na Vysočině se na vás všechny těší při dalších závodech.