První polovina sezóny je za námi, (úvaha)

2.08.2007 -
Ani jsem netušil jak ten triatlonový důchod je nádherný. Zatímco jiní směřují od krátkého ke dlouhému triatlonu, zvolil jsem jiný směr. A tak letos už mám za sebou čtyři triatlony od 0.75-20-5 až po 1-100-12. Rozptyl objemu neveliký, ale ke sportovnímu vyžití a spokojenosti stačí. Poprvé za mou dvacetipětiletou triatlonovou kariéru mi upřeli jeden okruh při běhu a následkem toho jsem nedostal diplom.
Legrační bylo, že jsem místo požadovaných pěti obojků jich odevzdal šest a tím jsem rozhodčí v Krupce u Teplic popletl natolik, že mě raději srazili místo jednoho hned dvě kola. Trošku mě to mrzelo, protože kromě podkrušnohorských kopců, jsem bojoval s jakýmsi virem, který se uhnízdil v mých útrobách a toho, že jsem vůbec dokončil si nesmírně cenil. Pak přijde nějaký neumětel, který do pěti neumí počítat a virus nevirus, místo pěti mě započítá pouze čtyři kola běhu.

Co měl ale říkat Pavel Mužíček, můj plavecký trenér z Etriatlonu. Na břehu jsem mu hrozil jak mu to při plavání natřu…Kdo mě zná, tak se ani nesměje…A podívejme se! Nebyl jsem daleko od pravdy. Těsně před opuštěním písčáku zvaného Baraba, mě předhonil udýchaný Pavel. Na startu ztratil čip a tak se musel vrátit, čip u startu vylovit a pak honit Řípu, když už široko daleko nikdo nebyl.

Mělnický triatlon mě příjemně překvapil. Hezké tratě, cíl na vyšperkovaném náměstí. Ač nejkratší, byl zatím triatlon v Mělníce nejdražší a to nebyl ani diplom, ani triko. Za to mám na půl roku co vařit. Vitana Byšice je pouhých patnáct kilometrů. No a nenaplněná nejstarší věková kategorie mě vyhnala na stupně vítězů. Poprvé v životě jsem vystoupil před sponzorskou desku! Na jiné stoupání a to kolem mělnického zámku budu vzpomínat! Viz foto!

Při předávání kola do depa mě v Mělníku Dáša Hnátková prověřovala brzdy tak důkladně, jako naposledy před deseti lety v Embrunu. Hned jsem ji připomněl, že má dosud nejrychlejší čas na Sokolském triatlonu v Lysé nad Labem. A to se tam letos už jel 20. ročník. Obrátka na kraji lesa mě poslala do polabských sosnových hvozdů a ty na křižovatku lesních cest, kde absolutně nebylo žádného fáborku natož živáčka. Hlubokou oranicí jsem před pole spěchal zpět do Lysé. Byv v kategorii sám, jsem ji slavně vyhrál!

A to chci startovat na triatlonu vedoucím stezkou Adalberta Stifra. Ta totiž začíná v Horní Plané na břehu Lipenského jezera, pokračuje přes Bavorsko a končí u obchodního domu Wös. No a ten je v rakouském Kollerschlagu. Sice jsem kdysi jel Trans Swiss Triathlon, což byl triatlon začínající na italských hranicích a končící na hranici Švýcarska s Německem, ale to se jelo po silnicích. Tady budeme jezdit lesem. Možná, žeGPS bude řešením.

Kdo ji ještě neměl, tak mu přeji hezkou dovolenou. Pochopitelně s triatlonem. Já ji začínám 11. srpna právě v Horní Plané a tak se pojedu podívat na Jirku Chaloupku do Lipna. Prý tam bude honit kluky a holky na trati Ironmana. Z Horní Plané to je dvacet pět kilometrů a to snad zvládnu i na horákovi.

Snímky jsou Triatlonu Mělník 2007 zařazeném do Českého poháru:


Bez komentáře


Pavel Mužíček dohání ztrátu z plavání


Pohled na 2/3 cyklistické trati = dva mosty pod kopcem, který jsme vystoupali čtyřikrát.


Na svahu pod zámkem se daří vínu, ale běhu?

Hodnocení:
Přečteno 296x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.