Erbenová ovládla druhý závod ČP Xterra a v cíli dostala sladkou pusu, mužům vévodil Kubíček

14.06.2014 -
Ostrov v Karlovarském kraji hostil druhý díl Českého poháru Xterra v terénním triatlonu. Na start oblíbeného závodu se postavily i dvě velké osobnosti tohoto sportu, Helena Erbenová a Jan Kubíček. A oba tito čeští reprezentanti nenašli v závodě na 1200 metrů plavání, 32 kilometrů na horském kole a 10 kilometrů běhu v terénu přemožitele.


 Erbenová sice cílem probíhala s krvavým šrámem na koleni, ale bolest v cíli zahnala sladká pusa od dcerky.

Bylo poměrně chladno a teplota se pohybovala okolo 12 stupňů Celsia. Plavalo se v neoprenech, ale ani to nezkomplikovalo favoritům cestu za naplněním předstartovních předpokladů. Zlato si z Ostrova odvezli Kubíček a Erbenová, která nedávno na Sardinii obhájila bronzovou medaili na mistrovství Evropy.

V ženském závodu začala hlavní aspirantka na vítězství Erbenová pomaleji a z vody vylézala jako první Lenka Cibulková. Jenže tak jako je plavání slabší disciplínou druhé vicemistryně Evropy, v terénu na kole ani v běhu nemá příliš konkurenci. „To, že jsem z vody vylézala jako druhá, bylo pro mě vlastně příjemné překvapení, plavala jsem dobře. Pak jsem na kole dojela Lenku, na kterou jsem ztrácela 25 sekund,“ popsala Erbenová, která pak na kole upadla. „Byla to moje chyba, ale jsem v pořádku, jen trochu sedřená. Spíše mě mrzelo, že se to stalo na silnici, tedy v úseku, kde se dalo ušetřit hodně sil,“ dodala.

Ani nepříjemný incident ale její plány na vítězství nezhatil. Cibulkovou opět dojela, a i když ta se dlouho snažila držet její tempo, nakonec musela ubrat. „Ani nevím, kdy jsem Lenku ztratila, ale už jsem jela pouze s muži, druhé kolo biku dokonce úplně sama, což nebylo příjemné,“ řekla o dalším průběhu Erbenová. I přesto, že jela suverénně na špici, přihodila se jí ještě jedna neobvyklá věc. Dostala mylnou informaci, že je čtvrtá, jelikož si jiná závodnice trať někde zkrátila. „Říkala jsem si, jestli jsem někde neudělala chybu já, ale nakonec se vše vysvětlilo,“ uzavřela už s úsměvem vítězka druhého závodu Českého poháru Xterra, která si závěrečný běh suverénně pohlídala. Příští týden čeká českou reprezentantku závod v Řecku.

Mužský závod měl jednoznačnější průběh, jelikož Jan Kubíček se už ve vodě dostal do čela a svou pozici pak bez problémů držel i na kole a v běhu. „Když jsem vylezl z vody jako první, rozhodl jsem se zkusit to na kole a v běhu už nepustit a dojet v čele až do konce, což se povedlo. Ten závod už pak u mě byl spíš proti trati,“ komentoval vítěz Jan Kubíček. Toho bude možné spatřit již za týden v Přední Výtoni, kde se uskuteční závod s názvem Tnatura Cech se statusem mistrovství České republiky i Evropského poháru Xterra.

Výsledky: 2. závod Českého poháru Xterra v terénním triatlonu, Ostrov
Muži: 1. Jan Kubíček, 2. Václav Holub, 3. Tomáš Jiránek, 4. Petr Novák, 5. Pavel Jindra.
Ženy: 1. Helena Erbenová, 2. Lenka Cibulková, 3. Mariana Smutková.

Hodnocení:

Galerie

  

Přečteno 618x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková