Češi zářili na ME v terénním triatlonu. Čelůstka získal zlato, Kubíček a Erbenová vezou bronz

8.09.2013 -
Mistrovství Evropy v terénním triatlonu hostil rakouský Strobl u jezera Wolfgangsee a české výpravě se dařilo na jedničku s hvězdičkou. Olympionik Jan Čelůstka získal při premiéře v tomto závodě titul, Jan Kubíček doběhl třetí. V závodě žen obhajovala první místo Helena Erbenová, která skončila třetí.

V Rakousku se pod hlavičkou ETU (European Triathlon Union) bojovalo na tratích 1 kilometr plavání, 22 kilometrů na horském kole a 6 kilometrů běhu.

Čelůstka si počínal skvěle a zvítězil s náskokem 19 sekund před druhým Alessiem Piccem z Itálie. Pro bronz si doběhl další český reprezentant Jan Kubíček. Jonáš Vojtěch doběhl šestý, Jiří Klíma osmý.

V závodu žen obhajovala titul Helena Erbenová. Obhajoba sice úřadující světové šampionce nevyšla, ale s prázdnou se bývala reprezentantka v běhu na lyžích nevrací. Doběhla si pro bronz, když nestačila na vítěznou Němku Kathrin Müllerovou a druhou Maud Golsteynovou z Nizozemí.

Aneta Grabmüllerová si v kategorii do 23 let doběhla také pro bronz.

Výsledky: Mistrovství Evropy v terénním triatlonu, Strobl

Muži: 1. Jan Čelůstka (ČR) 1:30:30, 2. Allesio Picco (Ita) -19, 3. Jan Kubíček (ČR) -1:25, ...6. Jonáš Vojtěch (ČR) -2:24, …, 8. Jiří Klíma (ČR) -3:31.

Ženy: 1. Katrin Müllerová (Něm) 1:43:19, 2. Maud Golsteynová (Niz) -1:29, 3. Helena Erbenová (ČR) -2:47.

Ženy do 23 let: 1. Marlene Gomezová-Islingerová (Něm) 1:47:05, 2. Sandra Koblmüllerová (Rak)  1:47:58,5, 3. Aneta Grabmüllerová (ČR) -6:57, 4. Lucie Materová (ČR) -14:39.