Defekty připravily Zadáka o primát české jedničky na Maui

30.10.2006 -
Karel Zadák zažil letos fantastickou sezónu s řadou skvělých umístění a vše chtěl potvrdit na havajské Xteře. Závod se mu však nevydařil dle představ a skončil na 55.místě a navíc jen těsně mu utekl primát o českou jedničku. Nebýt dvou defektů mohl v celkovém hodnocení dopadnou lépe, ale na kdyby se na Maui nehraje.
Nervozitu se odbyl den před stratem. „Ale ráno před závodem jsem byl naprosto v klidu, až jsem se sám sobě divil,“ komentoval s úsměvem.

“Plavání bylo asi nejvíc na pohodu, to jsem si úplně užíval. Hlavně jsem šel z vody s Petrem Novákem a to se mi ještě nikdy nepovedlo, takže rozjeto to bylo super. První kilometry na kole byly taktéž vydařené,“ prozrazuje.

Poté však nastaly černé chvilky. Na 10km přišel první defekt a ztratil kontakt se skupinou, ve které byl i Petr Novák. Smůlu završil o 6 km později, kdy ho zastavil druhý defekt. „To mě už naprosto vyřadilo z jakéhokoliv boje o přední pozice...,“ poznamenává ke zlomovému bodu v závodě. Měl hold smůlu, neboť pláště před závodem konzultoval s více lidmi a rozhodl se použít bezdušové GEAX tubless Barro maraton.

„Na běhu jsem se už zase cítil dobře a naštěstí jsem v sobě nasel silu ještě bojovat, i když jsem byl nejméně 15minut pozadu. Takže běh jsem si dával na 110% a do cíle jsem přiběhl téměř mrtvej,“ bohužel na Petra Nováka to nestačilo a musel vzít zavděk druhou českou pozici.

A jak hodnotí havajské tratě? „Byly drsné, ale očekával jsem náročnější. Těžší závod jsem však nikdy neabsolvoval. Trochu je srovnatelná Xterra ve Francii, ale v Českem poháru podobný závod nenajdete.“

Jako nejkrásnější zážitek si odváží doběh cílovou rovinkou a atmosféra závodu si taktéž nemohl vynachválit.

„Xterra tu vyjde když moc nešetříte a chcete toho hodně poznat tak okolo 70.000Kč...,“ vzkazuje těm, kteří se mají v plánu zúčastnit Xterry přímo pod sopkou Haleakala.


Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Křeče a tepelné vyčerpání, i to je Xterra na Maui
Zadák získal po návratu z Havaje pořádnou motivaci
Přečteno 523x

Komentáře

OMLUVA REDAKCE Reagovat
schade Reagovat
Čágo Reagovat
Super Reagovat
Kodlovo havajske dobrodruzstvi Reagovat
Hosi z Banany.... Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková