Havajská Xterra startuje. Už po desáté

21.10.2005 -
Výstřel z Kahunova děla na pláži ve Wailea na havajském ostrově Maui odpálí v neděli ráno desáté vydání mistrovství světa Xterra v terénním triatlonu. Více než 500 účastníků, vzešlých z téměř stovky kvalifikačních závodů po celém světě včetně Česka, vyrazí pod heslem Live more na drsnou prověrku schopností na úpatí sopky Haleakaly.

Výstřel z Kahunova děla na pláži ve Wailea na havajském ostrově Maui odpálí v neděli ráno desáté vydání mistrovství světa Xterra v terénním triatlonu.

Více než 500 účastníků, vzešlých z téměř stovky kvalifikačních závodů po celém světě včetně Česka, vyrazí pod heslem Live more na drsnou prověrku schopností na úpatí sopky Haleakaly. Všechny čeká 1,5 km plavání v Pacifiku, 30 km na horském kole v rozžhavených lávových polích a 10 km běhu terénní buší, golfovými hřišti i písečnými dunami.

„Pořadatelé přesunuli centrum závodu blíž legendární pláži Makeně, aby měli diváci lepší přehled o průběhu závodu,“ vzkazuje Michal Piloušek, otec české Xterry.

Z dvou desítek Čechů ponesou největší naděje domácí šampion Jan Kubíček mezi profesionály a pak také 19letá Jana Chocholová, obhájkyně titulu v nejmladší věkové kategorii. „Kubíček by mohl být do patnáctky, těsně za ním i Žilák, pokud dobře zaplave,“ předpovídá Piloušek. Na medaili v kategorii 25-29 chce zaútočit i jeho svěřenkyně Kamila Bulířová.
Favoritů je hodně a záleží nejen na formě, ale i na štěstí, zda se dokáží vyhnout defektu. Trny kiawe tvoří obávaný vykřičník.

Tituly obhajují Španěl Enekö Llanos, účastník aténské olympiády, a Američanka Jamie Whitmoreová, pravidelná účastnice českých závodů. Nejvyšší ambice mají i králové letošní evropské série Olivier Marceau a Renate Bucherová, oba se švýcarským pasem. A ztracené pozice touží dobýt zpět proslulý „Caveman“ Conrad Stoltz z Jižní Afriky, který v den závodu oslaví 32. narozeniny.

Havajské aerolinie podporují také trofej v double-závodě, ďábelském součtu Ironmana z minulého týdne a Xterry. Nejlepší výchozí pozice mají Kanaďan Peter Reid a Australanka Kate Majorová, neuvěřitelnou torturu podstoupí i dva Češi, Petr Kučera a Jan Havlíček.
Průběh závodu, který natáčí americká společnost CBS, můžete sledovat na www.xterraplanet.com v neděli od 21 hodin.

Majitelé seriálu jednali už také o evropské túře na přiští sezonu: Bude mít sedm závodů včetně tradiční Hluboké nad Vltavou.

Hodnocení:
Přečteno 90x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu