Tonův deník 7 - Xtera spojuje národy

24.10.2003 -
Jmenuje se Vítek , pochází z Teplic, ale bydlí v Sydney. Kvalifikoval se v australské Xterra sérii a teď bydlí s českou partou v Kihei v Báječném světě u paní Evy. Odešel s rodiči do Austrálie, když mu bylo devět. Teď pracoval jako účetní u velké nadnárodní korporace a k tomu si zkusil Xterru.
Jmenuje se Vítek , pochází z Teplic, ale bydlí v Sydney. Kvalifikoval se v australské Xterra sérii a teď bydlí s českou partou v Kihei v Báječném světě u paní Evy.

Odešel s rodiči do Austrálie, když mu bylo devět. Teď pracoval jako účetní u velké nadnárodní korporace a k tomu si zkusil Xterru. Protože objel všechny závody australské túry, vybojoval si místo na světovém šampionátu. „Nikdy bych si nepředstavil, jak se budu na Havaji projíždět na biku,“ medil si včera, když smontoval kolo z krabice. Večer si dal pár piv a bylo mu fajn.

Cestou sem se pár dní zdržel v Honolulu, poohlídnul se po Oahu. Cestou zpátky se chce zastavit u přátel v Kalifornii a pak míří domů do Austrálie. Poté, co mu zrušili místo, vzal na pár týdnů brigádu na sklizni ve vnitrozemí. „Z té farmy jsou čtyři kilometry k nejbližší silnici a čtyřicet kilometrů do vesnice. Abslutní rovina, okolo vidíte jen nebe. Chci si vyčistit hlavu,“ říká.

Nemá vysoké ambice, ale těší se na ten hard-core po lávových šutrech pod Haleakalou.

Xterra spojuje národy, i ty jež divná doba rozsypala po celém světě.

Hodnocení:
Přečteno 138x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu