Kája Polívková bude na Xterre chybět.

22.10.2003 -
Jak patrně víte , v neděli se koná na Hawaiském ostrově Maui Mistrovství světa v terénním triatlonu Xterra. Ve výpravě měla být i první ženská účastnice. Známá multisportovkyně Kája Polívková získala letos v této náročné trojkombinaci plavání, jízdy na horském kole a terénního běhu , titul mistryně republiky a zároveň si devátým místem v závodě Světové série vyjela právo startu na tomto prestižním (Petr Polívka)
Jak patrně víte , v neděli se koná na Hawaiském ostrově Maui Mistrovství světa v terénním triatlonu Xterra. Ve výpravě měla být i první ženská účastnice. Známá multisportovkyně Kája Polívková získala letos v této náročné trojkombinaci plavání, jízdy na horském kole a terénního běhu , titul mistryně republiky a zároveň si devátým místem v závodě Světové série vyjela právo startu na tomto prestižním závodě.

Bohužel ji v závěrečné fázi přípravy začaly pronásledovat vleklé zdravotní potíže, které se nepodařilo lékařům identifikovat. Každodenní odpolední zvýšené teploty ji po dobu tří týdnů znemožňovaly odpovídající přípravu. Z toho důvodu jsme byli nuceni svou účast na tomto závodě odvolat. Rozhodnutí to nebylo jednoduché, ale Kája by bohužel nebyla schopná podat ani svůj standardní výkon. Ze zkušenosti však víme, že na vrcholném světovém podniku by takový výkon znamenal podprůměrné umístění neodpovídající úrovni závodnice.

Dnes se Kája Polívková podrobila chirurgickému zákroku při kterém jí byl odstraněn zub pod nímž se nacházel hnisavý váček . Doufáme, že právě on byl příčinnou výše uvedených potíží a Kája se po nutné rekonvalescenci začne připravovat na novou sezonu.

Hodnocení:
Přečteno 238x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka