Triatlon pro všechny, v lehkém terénu v Hradci na Biřičce

21.08.2013 -
Bohatý prázdninový program závodů pokračuje. Již v neděli se uskuteční desátý ročník oblíbeného terénního triatlonu v Hradci Králové. Závodí se ve všech kategoriích od dětí až po dospělé a to i na různých tratích. Nejpočetnější budou v letošním roce štafety s vypsaným firemním závodem. A odpoledne čeká na Biřičce přehlídka agility – běhu se psy přes překážky tunelem na povel.

Program zahájí v 10 hodin dětské závody, ty mají jen kolo a běh, tedy duatlon. Na krátkém triatlonu od 10.30 závodník musí uplavat 100 metrů, ujet na kole 6000 metrů a uběhnout 1500 metrů. V hlavním závodě startujícím ve 12 hodin čeká plavání 1 kilometr, 32 kilometrů na kole a 8 kilometrů běhu v hradeckých lesích.

„Tratě jsou tradiční, nevedou náročným terénem, ale jede se na zpevněných lesních cestách s převýšením okolo na jednom okruhu okolo sto metrů. Dají se objet i na trekovém kole, jen si vezměte přilbu. Nebojte se, přijďte a vyzkoušejte, co obnáší triatlon,“ říká Lukáš Netík, člen pořadatelského týmu, sám přední závodník v Xteře.  „Chceme udělat co nejpříjemnější závod pro všechny, ať pro kvalitní borce, tak ale hlavně co nejširší veřejnost,“ dodává.


Na startovní čáře se můžete potkat i s předními českými jezdci jako jsou Pavel Jindra, Luboš Truhlář, František Bulava, Tereza Rudolfová a další. Start zvažuje po dvojici náročných evropských pohárů i aktuální světová jednička Helena Erbenová. Na prize-money bude 9000 korun, k tomu věcné ceny a každý může vyhrát i v tombole. „Přihlásit se dá ještě na místě před startem od osmi od rána,“ doplňuje Netík.

 

Hodnocení:
Přečteno 581x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková